26.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

پرداختن به پیوست فرهنگ شهروندی در اجرای تمام برنامه‌های فرهنگی شهرداری قم/برگزاری تورهای آشنایی با پروژه‌های شهری

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم گفت: پیوست آموزش‌های شهروندی در تمام حوزه‌های اجرایی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم در سال آینده قرار دارد.

به گزارش شهرنیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیداحمد طباطبایی‌نژاد با اشاره به برنامه‌های سازمان فرهنگی شهرداری قم در حوزه فرهنگ شهروندی اظهار داشت:: توجه ویژه فرهنگ‌سازی و آموزش‌های شهروندی در همه حوزه‌های اجرایی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم قرار دارد.

وی بر اهمیت آموزش‌های فرهنگ شهروندی در جهت افزایش مشارکت‌های اجتماعی و ایجاد حس تعلق به شهر و کاهش هزینه‌های مدیریت شهری، بر تخصیص اعتبارات ویژه در بودجه سال آینده به اجرای برنامه‌های فرهنگ شهروندی و تهیه پیوست آموزش‌های شهروندی در تمامی حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، گردشگری ،ورزش و تفریحات سالم تأکید کرد.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم عنوان کرد: در راستای بهبود و توسعه فرهنگ شهروندی از ظرفیت نهادهای علمی و حوزوی، هنرمندان و گروه‌های فرهنگی هنری در سطح محلات شهر مقدس قم استفاده می‌شود.

وی با اشاره به تشکیل کمیته فرهنگ شهروندی به ریاست شهردار کلان‌شهر قم و استقرار دبیرخانه کمیته فرهنگ شهروندی در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، تصریح کرد: برای توسعه و ارتقای فرهنگ شهروندی برگزاری جلسات تخصصی با مدیران حوزه‌های مختلف شهرداری جهت تهیه بسته‌های آموزش شهروندی در حوزه‌های خدمات شهری، ایمنی، توسعه فضای سبز، پیشگیری از تخلفات شهری، ایمنی شهری و فرهنگ آپارتمان‌نشینی در دستور کار و سرفصل‌های آموزش‌های شهروندی در حوزه مدیریت شهری قرار دارد.

طباطبایی‌نژاد به برگزاری تورهای مدیریت شهری جهت بازدید شهروندان از پروژه‌های عمرانی و خدمات شهری شهرداری و حضور دانش آموزان در مراکز آموزش شهروندی را ازجمله اقدامات کمیته شهروندی درسال آینده اعلام کرد.

انتهای پیام/ش**