31.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
تولیدی

تدوین نظام حرکتی نیمه شعبان گامی مهم در ارائه حداکثری خدمات حملی و نقلی به زائران

سرپرست سازمان اتوبوس‌رانی شهرداري قم گفت: اميدواريم با تدوين نظام حركتي بتوانيم حداكثر توان ناوگاني را براي ايام نيمه شعبان به كارگيريم و خدمات شاياني را به عاشقان و منتظران امام زمان(عج) ارائه دهيم.

به گزارش شهرنیوز، محمدصادق زمانی در سومین جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر شهرداری قم که به مناسبت ایام نیمه شعبان و نوروز در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با تأکید بر اینکه سازمان اتوبوس‌رانی وظیفه ذاتی داشته که بهترین خدمات را به زائران و مجاوران حرم کریمه اهل‌بیت(س) ارائه دهد، اظهار کرد: نیمه شعبان امسال مصادف است با زیارت اهل قبور در آخرین شب جمعه سال که وظیفه این سازمان را در ارائه خدمات سنگین‌تر خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته اتوبوس‌ها در میدان آل یاسین توقف می‌کردند که فاصله قابل‌توجهی با درب‌های مسجد مقدس جمکران داشتند ادامه داد: از سوی دیگر حرکت اتوبوس‌ها در مسیری که عده زیادی از مردم در حال پیاده‌روی بوده خطرناک است و می‌تواند باعث بروز حوادث و خسارت شود.
سرپرست سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم با تأکید بر اینکه مراسم نیمه شعبان نیز مانند اربعین باید مردم محور و پیاده محور شود، گفت: وقتی حجم جمعیت زیاد می‌شود ارائه برخی خدمات مانند خدمات حمل‌ونقل دیگر امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین باید جذابیت‌های مسیر حرم تا مسجد مقدس جمکران مانند مسیر پیاده‌روی اربعین زیاد شود تا مردم به‌تدریج و با پای پیاده این مسیر را طی کنند.
زمانی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تدوین نظام حرکتی بتوانیم حداکثر توان ناوگانی را برای ایام نیمه شعبان به کارگیریم و خدمات شایانی را به عاشقان و منتظران امام زمان(عج) ارائه دهیم.
انتهای پیام/ع***