28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
تولیدی

توان بالای شهرداری قم برای کمک به برگزاری نیمه شعبان باشکوه و فراگیر/آمادگی مسجد جمکران برای همکاری کامل با شهرداری

قائم‌مقام توليت مسجد مقدس جمكران گفت: نيمه شعبان امسال از نظر ظاهري بايد با سال‌های گذشته متفاوت باشد و هر چه در توان داريم به كار ببريم تا نيمه شعباني باشكوه، باعظمت و فراگير را برگزار كنيم كه در اين زمينه شهرداري امكان و توان خوبي دارد.

به گزارش شهرنیوز، محمدکاظم پورامینی در سومین جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر شهرداری قم که به مناسبت ایام نیمه شعبان و نوروز در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه نیمه شعبان امسال تفاوت‌ها خاصی با نیمه شعبان‌های قبل دارد، اظهار کرد: دومین نیمه شعبان سال ۱۴۰۰ را در شرایطی برگزار خواهیم کرد که محدودیت‌های کرونایی پس از دو سال برداشته‌شده و زائران می‌توانند نوروز مهدوی را داشته باشند.
وی ادامه داد: علاوه بر جمعیتی که برای اعیاد شعبانیه و جشن نیمه شعبان به شهر قم سفر می‌کنند، مسافران نوروزی و شرکت‌کنندگان در اردوهای راهیان نور نیز به حجم زائران افزوده می‌شود و وظیفه همه ما بوده که برای میزبانی از خیل کثیری از زائران و مسافران آماده باشیم و حق میزبانی را به بهترین شکل ادا کنیم.
قائم‌مقام تولیت مسجد مقدس جمکران با تأکید بر اینکه وظیفه داریم از فرصت نیمه شعبانی که در عصر ما با نوروز مقارن شده برای ایجاد ارتباط بهتر مردم با امام زمان(عج) و ایجاد انس با حضرت استفاده کنیم، ابراز کرد: وظیفه همه شیعیان است که امام زمان(عج) را بشناسند و به دیگران هم ایشان را بشناسانند.
وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای نیمه شعبان باید با این نگاه انجام شود، گفت: نیمه شعبان امسال از نظر ظاهری نیز باید با سال‌های گذشته متفاوت باشد و هر چه در توان داریم به کار ببریم تا نیمه شعبانی باشکوه، باعظمت و فراگیر را برگزار کنیم که در این زمینه شهرداری امکان و توان خوبی دارد و می‌تواند با آذین‌بندی معابر و خیابان‌ها، گل‌کاری و چراغانی شهر قم به‌ویژه اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران را خوش‌سیما و منظر کند.
پورامینی با اشاره به اینکه در مسجد مقدس جمکران آماده همکاری‌های همه‌جانبه با شهرداری هستیم، خاطرنشان کرد: فهرستی از خواسته‌های مردم، نواقص و معایب خدمات‌رسانی در سال‌های قبل تهیه‌شده که امیدواریم با هم کاری و هم‌افزایی با شهرداری بتوانیم این مشکلات را رفع کرده و امسال خدمات مطلوبی را به زائران شهر مقدس قم ارائه دهیم.
انتهای پیام/ع***