38.1 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

هشدار به شهروندان قمی؛ از خریدوفروش زمین‌های خارج از محدوده و بیرون از حریم شهری اجتناب کنید/ لزوم دریافت استعلامات لازم از شهرداری

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم گفت: شهروندان از خرید زمین خارج از محدوده و بیرون از حریم شهری اجتناب کنند.

به گزارش شهرنیوز، روح‌الله امراللهی با اشاره به ایجاد مشکل برای ۱۶ متری امام خمینی(ره) در شهر قم اظهار داشت: مالکین خانه‌های احداث‌شده در شرایطی قرار گرفتند که ۲۰ سال پس از سکونت، مالک اصلی پیداشده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه این موضوع اتفاقی بوده که امکان تکرار آن در قم وجود دارد، ابراز کرد: زمینی که توافق شده سهمی از زمین مشاعی بوده و به مالکین از قول‌نامه فروخته‌شده و دارای سند مالکیت نبوده است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم اذعان کرد: شهروندان مراقب باشند در خصوص زمین‌های مشاعی و قول‌نامه‌ای اقدام نکنند و اگر خواهان چنین اقدامی بوده لازم است به واحدهای مربوطه مانند شهرداری مراجعه کنند تا از کاربری زمین‌ها اطمینان حاصل کنند.

وی با تأکید بر اینکه همچنین شهروندان از خرید زمین خارج از محدوده و بیرون از حریم شهری اجتناب کنند تصریح کرد: حتی با وجود سند شش‌دانگ مالکیتی در هر نقطه‌ای، وضعیت را استعلام نمایند کنند.

امراللهی خاطرنشان کرد: هنوز مشخص نبوده محدوده شهر قم در آینده تغییر می‌کند و یا کدام پهنه وارد محدوده شهر می‌شود؛ لذا شهروندان زمینی را خریداری کرده که وضعیت مشخصی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه حرف‌هایی که در فضاهای اقتصادی زده می‌شود گمانه‌زنی است و جنبه قانونی و یا پیشنهادی ندارد یادآور شد: طرح جامع شهر قم هنوز شروع نشده و بعد از آغاز نیز مشخص نبوده چه زمانی تصویب‌شده و یا محدوده قم تغییری داشته و یا زمینی وارد حریم شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم گفت: بی‌توجهی به استعلام موجب می‌شود سرمایه مردم که عمدتاً مصرف‌کننده بوده و برای خرید از وام استفاده می‌کنند از بین برود، شهروندان با این نگاه که زمین وارد محدوده شهری می‌شود زمینی را خریداری نکنند.***/ز