30.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان زیباسازی

اجرای سالانه بیش از ۱۵ هزار مترمربع دیوارنگاره در قم/آمادگی شهرداری برای ساماندهی ورودی‌های شهر

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم از اجرای سالانه بیش از 15 هزار مترمربع دیوارنگاره در شهر قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سید محمد موسوی‌منش در جلسه کمیته فضاسازی و تبلیغات قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی استان قم که در سالن رضوان شهرداری قم برگزار شد، به اهمیت تبلیغات در حوزه شهری پرداخت و اظهار داشت: در تهران ۲۰ درصد بیلبوردها در اختیار امور فرهنگی بوده و در شهر قم این عدد ۴۰ درصد است، اما آن‌چنان نمی‌توانیم جریان ساز باشیم.

وی نبود وحدت بین دستگاه‌ها و ادارات را حلقه گمشده در جریان‌سازی در شهر قم دانست و افزود: در سال گذشته روزهای بسیاری سازه‌ها و بیلبوردها در اختیار حوزه فرهنگی بوده و سازمان زیباسازی فعالیت‌های خود را بر اساس سند چشم‌انداز انجام داده و از کارهای زودگذر پرهیز می‌کند.

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم تأکید کرد: سازمان برای تولید محتوا و انجام کارهای ماندگار مانند دیوارنگاره برنامه داشته و باید دستگاه‌های دولتی اعتبارات بخش فرهنگی خود را هزینه کرده و به این امر اختصاص دهند.

وی با تأکید بر وجود مؤلفه‌های فرهنگی در شهر خاطرنشان کرد: توان شهرداری در بر عهده گرفتن تمام مسئولیت فرهنگی شهر بسیار کم بوده و همه دستگاه‌ها باید به کمک شهرداری آمده و از ظرفیت‌های خود استفاده کنند، ما نیز نیاز به اعتبارات ویژه در این حوزه داریم و باید در کنار ارتقاء فرهنگ، نگاهی نیز بر اقتصاد فرهنگ داشته باشیم.

موسوی‌منش با تأکید دوباره بر انجام ندادن کارهای زودگذر گفت: برنامه‌های فرهنگی در سازمان با دوام بیش از ۳ سال برنامه‌ریزی‌شده و به‌جای بنر، دیوارنگاره طراحی می‌شود تا بتوانیم در حوزه فرهنگ شاهد تغییرات عمیق و پایدار باشیم.

وی ورودهای شهر را نیازمند ساماندهی دانست و مطرح کرد: شهرداری امکان ساماندهی ورودی‌های شهر را داشته و پیشنهاد می‌کنیم اداره کل راه و شهرسازی به کمک شهرداری آمده تا ما بتوانیم ورودی‌های قم را که به کمک هنرمندان طراحی و اجرا کنیم.

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم، تولید محتوا را یکی از دغدغه‌های سازمان دانست و اذعان کرد: جشنواره شهر نگار امسال برای پنجمین سال با پنج محور، نیمه شعبان، مسجد مقدس جمکران، حرم مطهر و غیره برگزارشده و بخشی از محتوای موردنیاز سازمان از این طریق تأمین می‌شود.

وی از اجرای سالانه ۱۵ هزار مترمربع دیوارنگاره در قم خبر داد و خاطرنشان کرد: فراخوان در دو بخش دیوارنگاره و گنجشک بهاری برگزارشده و محصول آن محتوا دیوارنگاره‌ها و نقش برجسته‌های شهری را تأمین می‌کند، همچنین از سال گذشته طراحی المان‌ها نیز در این فراخوان‌های واردشده است.***/ن