31.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

لزوم تشکیل مرکز رصد ظرفیت‌های فرهنگی شهر قم/محلات و مساجد از مهم‌ترین ظرفیت‌های اجرای برنامه‌های فرهنگی هستند

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم از لزوم تشکیل مرکز رصد فرهنگی خبر داد و گفت: با ایجاد یک مرکز رصد می‌توانیم تمام ظرفیت‌های فرهنگی شهر را شناسایی کرده و در اختیار قرارگاه 19 دی قرار دهیم.

به گزارش شهرنیوز، حجت‌الاسلام سید احمد طباطبایی‌نژاد در نخستین جلسه کمیته فضاسازی و تبلیغات قرارگاه فرهنگی اجتماعی ۱۹ دی استان قم که در سالن رضوان شهرداری قم برگزار شد، از همکاری سازمان فرهنگی شهرداری با قرارگاه ۱۹ دی خبر داد و اظهار داشت: ما آماده همکاری بیشتر با قرارگاه ۱۹ دی را داشته و ظرفیت‌های تبلیغاتی سازمان در اختیار قرارگاه است.

وی به فضاهای در اختیار سازمان اشاره کرد و افزود: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم می‌تواند از بوستان‌ها، سرای محله‌ها، سالن‌های ورزشی و مراکز فرهنگی در اختیار این سازمان برای اجرای برنامه‌های فرهنگی استفاده کرده که باید برای آن برنامه‌ریزی لازم انجام شود.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم از لزوم تشکیل مرکز رصد خبر داد و گفت: با ایجاد یک مرکز رصد می‌توانیم تمام ظرفیت‌های فرهنگی شهر را شناسایی کرده و در اختیار قرارگاه ۱۹ دی قرار دهیم.

وی تصریح کرد: تولید محتوا و همسان‌سازی محتواها یکی از مسائلی است که باید به آن پرداخته‌شده و برای رسیدن به خروجی مطلوب، باید همه دستگاه و ارگان‌های فرهنگی و اجرایی شهر با هم همکاری و هم‌افزایی داشته باشند.

طباطبایی‌نژاد در پایان محلات را یکی از ظرفیت‌های شهر برای اجرای برنامه‌های فرهنگی برشمرد و ابراز کرد: باید از ظرفیت محلات، مساجد، خانه موزه‌ها استفاده کرده و با تولید محتوای مناسب، فرهنگ شهر را ارتقاء دهیم.***/ن