31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

منطقه ۸ قم، منطقه‌ای با مختصات یک شهر استاندارد و برتر/از سرانه‌های سبز استاندارد تا موقعیت‌های فرهنگی و اقتصادی

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم گفت: منطقه هشت این ظرفیت و امکان را دارد که در مدت کوتاهی به منطقه برتر شهر قم تبدیل شود، زیرا در این منطقه فضا و امکان کار و زمین برای توسعه وجود داشته و به‌زودی با الحاق 560 هکتاری به پردیسان، این منطقه مختصات یک شهر را پیدا می‌کند.

به گزارش شهرنیوز، سیدمرتضی حسام‌نژاد در جلسه تودیع و معارفه سرپرست منطقه هشت شهرداری قم، به شرایط موجود در پردیسان اشاره کرد و اظهار داشت: در سال‌های گذشته در منطقه هشت اتفاقات جدیدی در پردیسان مانند اقدام ملی و اتصال بلوار آیت‌الله بروجردی پردیسان رقم خورد که این منطقه را در موقعیت جهش بزرگی قرارداده و نقطه عطفی برای پردیسان به‌حساب آمد.

وی با تأکید بر ظرفیت‌های پردیسان افزود: منطقه هشت این ظرفیت و امکان را دارد که در مدت کوتاهی به منطقه برتر شهر قم تبدیل شود، زیرا در این منطقه فضا و امکان کار و زمین برای توسعه وجود داشته و به‌زودی با الحاق ۵۶۰ هکتاری به پردیسان، این منطقه مختصات یک شهر را پیدا می‌کند.

معاون مالی و اقتصادى شهرداری قم ادامه داد: با توجه به تصویب و اختصاص ۴۸ هکتاری و ۳۲ هکتاری در سفر اخیر ریاست جمهوری به قم، جای کار زیادی را در این منطقه وجود دارد و اقدام ملی توجه ویژه‌ای را می‌طلبد و شهر در شرایطی قرار می‌گیرد که موردتوجه بسیاری از شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی ساخت ساختمان‌ها را در پردیسان با تراکم استاندارد یکی از ویژگی‌های این منطقه دانست و تصریح کرد: سرانه سبز مناسب و بوستان‌های این منطقه تقریباً دو برابر برخی از مناطق دیگر بوده و این امتیازی است که این منطقه نسبت به سایر مناطق داشته و ارائه خدمات به‌گونه‌ای بوده که می‌توان از این منطقه انتظار یک شهر استاندارد را برای زندگی انتظار داشت.

حسام‌نژاد افزایش درآمد شهرداری منطقه هشت را نیز یکی از فرصت‌های کار و توسعه عنوان کرد و گفت: با افزایش درآمد شهرداری، منطقه امکان مانور مالی پیداکرده و از این به بعد نیز به‌صورت خاص در معرض کار، توجه و برنامه‌های بیشتری قرارگرفته تا شاهد توسعه این منطقه باشیم.

وی سپس شرایط پردیسان ازنظر فرهنگی و اقتصادی را موردتوجه قرارداد و خاطرنشان کرد: نکته قابل‌توجه در این منطقه ساکن بودن شهروندانی است که ازنظر اقتصادی در شرایط متوسط قرار داشته اما ازنظر فرهنگی متوسط به بالا هستند و این عزیزان شایسته خدمت هستند.

معاون مالی و اقتصادى شهرداری قم در پایان با تشکر از زحمات مدیر قبلی و آرزوی موفقیت برای سرپرست جدید منطقه یادآور شد: نیرو و پرسنل مستقر در این منطقه نیز از نیروهای تخصصی شهرداری بوده که با کمک همه این عزیزان می‌توانیم بهترین اتفاقات را در پردیسان رقم بزنیم.***/ن