36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

از ساماندهی میدان مطهری و بست شرقی حرم مطهر تا ایجاد افق‌های درآمدی جدید در منطقه ۷ شهر قم

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم با تأکید بر لزوم ساماندهی میدان مطهری و بسط شرقی حرم مطهر گفت: در این منطقه شرایط شکل گرفتن منابع درآمدی کمی سخت است، زیرا 90 درصد مساحت منطقه بافت فرسوده است که نیازمند ابداعات و ابتکاراتی برای جذب سرمایه‌گذار و ایجاد منابع درآمدی پایدار است.

به گزارش شهرنیوز، سید مرتضی حسام‌نژاد در جلسه تودیع و معارفه مدیر منطقه هفت شهرداری قم اظهار داشت: منطقه هفت درواقع اصل شهر بوده و اصالتاً نقطه شکل‌گیری شهر قم است و در حال حاضر آبرو و چشم‌وچراغ شهر قم است و کار کردن در این منطقه درواقع کار کردن برای آبروی شهر محسوب می‌شود.

وی منطقه هفت را نیازمند توجه و رسیدگی خاص دانست و افزود: متأسفانه این منطقه هنوز به شرایط مطلوب خود دست پیدا نکرده و میدان مطهری به‌عنوان بزرگ‌ترین مشکل این منطقه باعث شده که در برخورد با زائران و مسافران نیز با مشکلاتی روبه‌رو شویم و این‌همه خدمات و شرایط مطلوبی که شهرداری در قم فراهم کرده، به‌خوبی دیده نشود.

معاون مالی و اقتصادى شهرداری قم، اجرای پروژه مترو را یکی از دلایل نابسامانی میدان مطهری دانست و ابراز کرد: باید هر چه سریع‌تر مشکلات و سیما و منظر نامطلوبی که این میدان ایجاد کرده برطرف شده و مشکلاتی از قبیل معابر شکل نگرفته، میدانی که زیباسازی آن انجام‌نشده، ساماندهی شود.

وی مشکلات بست شرقی را نیز موردتوجه قرارداد و بیان کرد: دقیقاً در نقطه‌ای که حضور ویژه زائران به‌خصوص در روزهای سه‌شنبه را داریم، شرایط نابسامانی وجود داشته و باید هر چه سریع‌تر این دونقطه که بیشترین حضور زائران در شهر را دارد، ساماندهی شود.

حسام‌نژاد در ادامه از اقدامات مدیر سابق منطقه متین‌فر تشکر و تصریح کرد: خوشبختانه در زمان مدیریت ایشان، فاز ۵ عمار یاسر که پروژه‌ای سنگین و شاخص ازنظر تملک و ساکنین بوده اجرایی شد و از طرف دیگر اجرای پیاده راه‌های خیابان ارم و انقلاب با همه حواشی آن به اتمام رسید.

وی تدبیر و انجام برنامه‌های دقیق را در این منطقه ضروری خواند و یادآور شد: این منطقه آبروی شهر بوده  و باید برای آن‌وقت و توجه خاصی صرف کرده و امیدواریم مدیر جدید در این منطقه نیز عملکرد خوبی داشته و بتوانند ادامه برنامه‌های مدیر سابق را اجرای کرده و با شناسایی مشکلات، طرح‌های لازم را برای رفع مشکلات تهیه کند.

معاون مالی و اقتصادى شهرداری قم حمایت مجموعه شهرداری را از منطقه اعلام کرد و تأکید کرد: از مدیریت جدید درخواست داریم آنچه درشان این منطقه است را انجام داده و مرکز نیز از تمام برنامه‌های ایشان حمایت لازم را خواهد داشت.

وی ایجاد افق‌های درآمدی جدید در منطقه هفت را نیازمند ظرافت‌های خاصی دانست و خاطرنشان کرد: در این منطقه شرایط شکل گرفتن منابع درآمدی کمی سخت است، زیرا ۹۰ درصد مساحت منطقه بافت فرسوده است که نیازمند ابداعات و ابتکاراتی برای جذب سرمایه‌گذار و ایجاد منابع درآمدی پایدار است.***/ن