38.1 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

تشکیل دبیرخانه دائمی همایش ملی مکتب فاطمی حاج قاسم در قم

مدير جشنواره ملی مكتب فاطمی حاج قاسم گفت: با حمايت سپاه استان قم، دبيرخانه دائمی اين همايش در بسيج مداحان تشكيل شد.

به گزارش شهرنیوز، غلامرضا فلاح در آیین اختتامیه نخستین همایش ملی مکتب فاطمی حاج قاسم که شب گذشته در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی فرهنگ‌ساز و بزرگ‌مرد عرصه ایثار، شهامت و ولایتمداری بود.

وی ادامه داد: این شهید عزیز با مقاومت، ایثار و فداکاری، فرماندهی سپاه قدس را مانند سربازی جان‌برکف بر عهده داشت و با الطاف خفیه الهی منطقه را در عین ناباوری از لوث داعش پاک کرد.

مدیر جشنواره ملی مکتب فاطمی حاج قاسم با اشاره به اینکه شهید سلیمانی با ارادت و توسل به حضرت زهرا(س) کارهایش را انجام می‌داد، ابراز کرد: این شهید سرافراز حضور در مجالس فاطمیه را هیچ‌گاه ترک نمی‌کرد و مرامش در دفاع از ولایت فاطمی بود.

فلاح با تأکید بر اینکه سردار سلیمانی تنها یک فرمانده نظامی نبود بلکه به فرموده رهبر معظم انقلاب یک مکتب بود، یادآور شد: این همایش برای ترویج فرهنگ فاطمی مکتب حاج قاسم با مشارکت ۳۴ نهاد مردمی و دولتی برگزار شد.

وی با گلایه از برخی نهادها و دستگاه‌های فرهنگی که پای‌کار برگزاری این همایش ملی نیامدند، گفت: با حمایت فرمانده سپاه استان قم دبیرخانه دائمی این همایش در بسیج مداحان تشکیل‌شده که برای سال آینده بتوانیم در زمانی مناسب فراخوان را اعلام کنیم و رشد کمی و کیفی آثار تولیدی با موضوع مکتب فاطمی حاج قاسم را شاهد باشیم.***/ع