33.9 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

قم می‌تواند شهر الگوی ترافیکی در کشور شود/لزوم تلاش برای کاهش حوادث و ترافیک در شهرها

عضو هیئت‌علمی دانشگاه امیرکبیر با تأکید بر تبدیل شهر قم به الگوی ترافیکی در کشور گفت: باید بدانیم یکی از معیارهای پیشرفت و توسعه کشورها، میزان رعایت قوانین و مقررات ترافیکی در شهر است که شهر قم باوجود مدیریت علمی در حوزه ترافیک و ابزارهای هوشمند می‌تواند به این نقطه برسد.

به گزارش شهرنیوز، امیراحمد سپهری امروز در سومین نشست “پویش هوای هم داشته باشیم” که با شعار “با کمک سامانه‌های هوشمند، هوای ایمنی شهروندان را داشته باشیم” در سالن همایش‌های بین‌المللی شهرداری قم برگزار شد، با ابراز امیدواری از اجرای سیستم‌های هوشمند در شهر قم اظهار داشت: امروز در شهر قم سه مؤلفه اجرای سیستم‌های حمل  نقل ترافیک هوشمند یعنی ابزار و مدیریت با دانش و تجربه وجود دارد.

وی با تأکید بر تبدیل شهر قم به الگوی ترافیکی در کشور افزود: باید بدانیم یکی از معیارهای پیشرفت و توسعه کشورها، میزان رعایت قوانین و مقررات ترافیکی در شهر است که شهر قم باوجود مدیریت علمی در حوزه ترافیک و ابزارهای هوشمند می‌تواند به این نقطه برسد.

استاد دانشگاه امیرکبیر، سامانه‌های ثبت تخلف طراحی‌شده برای شهر قم را از نسل چهارم رادارها اعلام کرد و گفت: با این سامانه‌ها حتی امکان ثبت خودروهای بدون پلاک هم‌زمان با سرعت نیز وجود داشته و می‌توان برای رسیدن به تصادفات صفر برنامه‌ریزی کرده و به نتیجه برسیم.

وی اعمال قانون را لازمه تغییر رفتارهای ترافیکی دانست و تأکید کرد: دانشگاه امیرکبیر بیش از ۲۰ سال است بر روی سامانه‌های ترافیکی کارکرده و این سامانه قادر است سرعت تمام خودروها و موتورسیکلت را از یک کیلومتر تا ۳۰۰ کیلومتر ثبت ‌کند.***/ن