29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

دستگاه‌های استانی در احداث پارکینگ نیمه شعبان به کمک شهرداری بیایند

استاندار قم با تأکید بر ضرورت ورود دستگاه‌های تصمیم‌ساز استانی در مسئله پارکینگ مانند اداره کل راه و شهرسازی و کمیسیون ماده 5، گفت: همه دستگاه‌های مسئول در تأمین پارکینگ موردنیاز مسجد مقدس جمکران به کمک شهرداری قم بیایند.

به گزارش شهرنیوز، سید محمدتقی شاهچراغی در جلسه ستاد تسهیلات زائرین ویژه نیمه شعبان در سالن جلسات استانداری قم، با اشاره به اهمیت توسعه پارکینگ در اطراف مسجد مقدس جمکران، اظهار داشت: زمین‌های اطراف بلوار پیامبر اعظم(س) اغلب کاربری تجاری، رفاهی یا مسکونی دارند که در آینده نه‌چندان دور زمین‌های خالی این محور تبدیل به بنا خواهند شد که لازم است از همین امروز به فکر تأمین پارکینگ در منطقه جمکران باشیم.

وی تصریح کرد: به موضوع زیارت باید نگاه جامعی داشته باشیم و تمام نیازها در طرح‌های توسعه‌ای مورد توجه قرار بگیرد که در این بین تأمین پارکینگ یکی از اولویت‌های مهم است.

استاندار قم با تأکید بر ضرورت ورود دستگاه‌های تصمیم‌ساز استانی در مسئله پارکینگ مانند اداره کل راه و شهرسازی و کمیسیون ماده ۵، بیان داشت: دستگاه‌های دیگر در تأمین پارکینگ موردنیاز مسجد مقدس جمکران به کمک شهرداری قم بیایند.

وی یادآور شد: شهرداری قم هرساله زحمات زیادی در آماده‌سازی مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) متحمل می‌شود اما این اقدامات نوعاً مقطعی است و لازم است تا با یک نگاه جامع مشکل پارکینگ و مسیر دسترسی برای همیشه حل شود و صرفاً در ایام نیمه شعبان مسئولان به فکر این معضلات نیفتند.

شاهچراغی در ادامه استفاده از ظرفیت مساجد، حسینیه‌ها و مدارس برای اسکان زائرین در نیمه شعبان را خواستار شد و افزود: باید سازوکارهای لازم و نیز پیوست اطلاع‌رسانی برای ارائه خدمات با محوریت مردم به زائرین فراهم شود.

وی با تأکید بر فعال شدن کمیته‌های ذیل ستاد تسهیلات زائرین گفت: تأمین نیازمندی‌های عمومی مردم برای شب نیمه شعبان نیز باید اندیشیده شود.

استاندار قم بیان کرد: در سطح ملی نیز باید از امکانات و اعتبارات کارگروه ملی زیارت جهت تأمین زیرساخت‌های خدمت به زائرین بهره گرفته شود.

وی توجه به مباحث فرهنگی در ایام نیمه شعبان را نیز ضروری دانست و تصریح کرد: بحث فرزندآوری، حجاب و عفاف و سوغات زائر ازجمله مباحثی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند.

شاهچراغی همچنین با تأکید بر توسعه امکانات زیرساختی قم در راستای جذب زائران اظهار کرد: تقویت زیرساخت‌های مسجد مقدس جمکران بر اساس چشم‌انداز افزایش تعداد زائران در بلندمدت باید مورد توجه قرار بگیرد.****/ش