35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

پروژه ادامه بلوار جمهوری اسلامی قم به مرحله پایانی خود رسیده است/هزینه‌های سرسام‌آور احداث پارکینگ در هسته مرکزی

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم با اشاره به‌ضرورت تملک پلاک‌های باقی‌مانده پروژه جمهوری اسلامی، گفت: این پروژه هم‌اکنون در مرحله پایانی و انتهایی خود قرار گرفته است.

به گزارش شهرنیوز، روح‌الله امراللهی امروز در بیست و چهارمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری این شورا، با اشاره به‌ضرورت تملک یک باب مسجد برای ادامه پروژه جمهوری اسلامی، اظهار داشت: مساحت این مسجد حدود ۷۴۰ متر است که بخشی از آن در مسیر معبر قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: ۳۰۱ متر از این مسجد باید برای بازگشایی معبر تخریب شود و شهرداری برای این میزان از بازگشایی باید ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان پرداخت کند.

وی با بیان اینکه در ۴۳۳ متر باقی‌مانده این مسجد، هیئت‌امنا می‌توانند مسجد جدیدی احداث کنند، گفت: محور جمهوری اسلامی به مرحله انتهای عملیات عمرانی رسیده و لازم است تا بقیه تملکات برای راه‌اندازی کامل این پروژه مورد توجه بیشتر مجموعه مدیریت شهری قم باشد.

امراللهی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هزینه بالایی ساخت پارکینگ، گفت: با احتساب زمین، هزینه ساخت هر واحد پارکینگ در هسته مرکزی شهر بیش از ۵۰۰ میلیون تومان می‌شود.***/ش