30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار جدید به پروژه تونل غدیر تزریق می‌شود

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم از تزریق 5 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار جدید برای ادامه تونل غدیر با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، عباس حلوایی‌زاده امروز در بیست و چهارمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری این شورا، اظهار داشت: مناقصه‌ای هفته گذشته برای مجموعه ورزشی در جنب شهرداری قم برگزار شد که با توجه به اینکه رقم مناقصه بیشتر از اختیارات بود، تصمیم بر این شد تا این پروژه از طریق دفتر سرمایه‌گذاری شهرداری دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: در این رابطه از شورای اسلامی شهر قم انتظار می‌رود با عودت لایحه نخست، از مابقی این مناقصه و عودت پروژه سوله ورزشی امام موسی صادر برای پیشبرد عملیات عمرانی تونل غدیر از طریق سرمایه‌گذاری به میزان ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان موافقت به عمل آورد.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری قم، پس از پیگیری‌های مکرر، هفته پیش مجوز انحراف ترافیک تونل غدیر از شورای ترافیک استان اخذشده که می‌تواند در سرعت بخشیدن به این پروژه مؤثر باشد.

وی با بیان اینکه برای پروژه تونل غدیر ۷۴ میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده است، گفت: این پروژه از زیرگذر عمار یاسر آغاز و در کوچه ممتاز به سطح صفر می‌رسد.

حلوایی زاده اضافه کرد: این پروژه به طول ۴۵۰ متر و اعتباری بالغ‌بر ۷۴ میلیارد تومان در دست اجرا است که تلاش می‌شود با تملک پلاک‌های باقی‌مانده و ادامه اقدامات عمرانی این پروژه در اواسط سال ۱۴۰۱ مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.***/ش