29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

جابه‌جایی تأسیسات شهری در تونل غدیر/ پروژه «نماز» فعال است

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: در پروژه ادامه تونل غدیر، مسئله جابه‌جایی تأسیسات شهری ازجمله تأسیسات برق موجب زمان‌بر شدن پروژه شده است.

به گزارش شهرنیوز، عباس حلوائی‌زاده در جلسه شورای مدیران شهرداری قم که در سالن اجتماعات رضوان در شهرداری مرکز برگزار شد، با اشاره به اخذ مجوز انحراف ترافیک برای پیگیری این پروژه اظهار داشت: پس از پیگیری‌های مکرر، هفته پیش موفق شدیم مجوز انحراف ترافیک را از شورای ترافیک استان اخذ نماییم.

وی ادامه داد: بدون این مجوز انحراف ترافیک در مسیر قبل از میدان معلم مشکلاتی داشتیم و در حال حاضر با این کار یک جبهه کاری به پروژه اضافه شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اهمیت پیگیری تعارض ملکی پروژه ادامه تونل غدیر خاطرنشان کرد: حدود ۵ ملک دیگر تا اتمام تملکات پروژه باقی‌مانده است.

وی با اشاره به عبور تأسیسات برق فشارقوی از محل این پروژه گفت: در حال مکاتبه با تهران هستیم تا این مشکلات را برطرف کنیم.

حلوائی‌زاده ادامه داد: شرکت برق منطقه‌ای تهران یک تونل مشترک از ما می‌خواهد که هزینه هنگفتی دارد و در حال رایزنی هستیم، بقیه معارضین را در حال حاضر مشغول جمع‌آوری هستیم تا این پروژه از خیابان معلم تا خیابان ممتاز به نتیجه برسد.

وی با اشاره به فعال بودن پروژه تقاطع غیرهمسطح نماز خاطرنشان کرد: در روزهای آینده دهانه زیرگذر را خاک‌برداری می‌کنیم و خاک‌برداری فردوسی غربی نیز در حال اتمام است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اتمام کار نیمی از شمع‌های زیرگذر فردوسی شرقی در این پروژه گفت: دو پل هم‌سطح میدان و دوربرگردان هم تا پایان دی‌ماه اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در ادامه پروژه برای جلوگیری از انسداد ترافیکی در سمت میدان ولیعصر (عج) نیاز به همکاری نیروهای راهور خواهیم داشت.***