37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار حوزه سرمایه‌گذاری

برنامه‌ریزی شهرداری قم برای توسعه پارکینگ‌های زیرسطحی/هزینه‌های بالای تملکات سد راه احداث پارکینگ

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت مردمی شهرداری قم، یکی از راه‌های ایجاد پارکینگ در شهر را توسعه پارکینگ‌های زیرسطحی برای جلوگیری از هزینه‌های بالای تملکات دانست.

علی رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اهمیت توسعه پارکینگ به‌ویژه در شهر و هسته مرکزی شهر قم اظهار داشت: هسته مرکزی شهر به دلایل مختلف در دهه‌های گذشته تنها معطوف به ساخت‌وساز و تغییرات بافت بوده و متأسفانه خیلی توجهی به افزایش حجم پارکینگ‌ها متناسب با افزایش خودروها، موتورسیکلت‌ها، ترددها و… نشده است.

وی برنامه حال حاضر شهرداری را برای توسعه پارکینگ موردبررسی قرارداد و گفت: به مناطق اعلام‌شده زمین‌های مناسب برای پارکینگ را مشخص کرده و اعلام کنند تا بتوانیم به کمک بخش خصوصی پارکینگ احداث کنیم.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت مردمی شهرداری قم، ساخت پارکینگ زیرسطحی را راهکار مناسبی برای توسعه پارکینگ دانست و یادآور شد: بسیاری از شهرها مانند مشهد، اصفهان و تهران از این راهکار استفاده کرده و هزینه تملک زمین در ساخت پارکینگ را حذف کرده‌اند.

وی از شناسایی خیابان دستغیب برای ساخت پارکینگ زیرسطحی خبر داد و خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذار هم برای ساخت پارکینگ زیرسطحی برای این خیابان وجود دارد، اما نیاز داریم با برنامه‌ریزی اقدامات لازم صورت گیرد.

رمضانی در پایان یادآور شد: شهردار قم حمایت‌های زیادی از سرمایه‌گذار دارد و همه بخش‌های شهرداری باید از این فرصت استفاده کرده و رویکرد و نگاه خود را تغییر دهند.***