37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

آیت‌الله سعیدی: مونوریل باید تعیین تکلیف شده و نیمه‌تمام نماند/ساماندهی اطراف حرم مطهر توسط شهرداری قم

امام‌جمعه قم با اشاره به لزوم تعیین تکلیف پروژه مونوریل گفت: امروزه که مونوریل به این مرحله رسیده و هزینه‌هایی از بیت‌المال انجام‌شده، درست نیست که تخریب شود و نباید نیمه‌تمام بماند.

به گزارش شهرنیوز، آیت‌الله سید محمد سعیدی در نشست صمیمی با مدیران رسانه‌های استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار داشت: قم شهری است که از نظر جایگاه معنوی و فرهنگ عمومی مردم متدین آن، ویژه است، اما همه افرادی که به قم وارد می‌شوند نگاه ویژه به قم ندارند و نمی‌توان برخوردهای سلبی با آن‌ها صورت بگیرد.

وی با اشاره به وضعیت مونوریل قم گفت: در سفر هیئت دولت به استان قم، به آقای رئیسی گفتم برای اجرای طرح مونوریل تصمیم بگیرید تا این طرح نیمه‌تمام نماند و تعیین تکلیف شود.

امام‌جمعه قم با اشاره به این‌که در مورد این طرح دیگر سختگیری نداریم، اضافه کرد: از همان ابتدای اجرای مونوریل از مسئولان درخواست کردیم این طرح اجرایی نشود، ولی امروز که مونوریل به این مرحله رسیده و هزینه‌هایی از بیت‌المال انجام‌شده، درست نیست که تخریب شود.

وی بروز آسیب‌های اجتماعی را مورد توجه قرار داد و افزود: فضای مجازی و انتظاری که در این فضاها هست تا محل خواب و استراحت جوانان رفته و کل شهر و کشور را گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم ادامه داد: از شهرداری نسبت به ساماندهی اطراف حرم حضرت معصومه(س) درخواست کرده‌ایم و این کار در دستور کار شهرداری است.

وی همچنین با اشاره به شایعات تخریب برخی موقوفات حرم حضرت معصومه(س)، تصریح کرد: به‌هیچ‌وجه چنین اقداماتی در دستور کار مسئولان حرم مطهر نیست.***