35 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

آغاز عملیات زمستانی فضای سبز در سطح منطقه چهار قم/از هرس ۲۰۰ هزار درخت و درختچه تا کاشت ۳۰۰ هزار گلدان فصلی

مدیر منطقه چهار شهرداری قم با اشاره به آغاز عملیات زمستانی فضای سبز در سطح منطقه گفت: بیش از 200هزار اصله درخت و درختچه تا پایان فصل در سطح منطقه ضمن رعایت اصول و موازین ایمنی هرس می‌گردد.

به گزارش واحد خبر منطقه چهار شهرداری قم، مهدی اصفهانیان مقدم از شروع عملیات زمستانی در سطح منطقه خبر داد و اظهار داشت: با آغاز فصل زمستان، اقداماتی را در راستای حفظ زیبایی شهر و بهره‌مند شدن شهروندان از فضای سبز متناسب با این فصل صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در این راستا بیش از ۲۰۰هزار اصله درخت و درختچه تا پایان فصل در سطح منطقه ضمن رعایت اصول و موازین ایمنی هرس می‌گردد، ابراز کرد: اولویت با رفیوژ وسط معابر بوده و پس‌ازآن بوستان‌ها در برنامه کاری قرار خواهند گرفت.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم در ادامه افزود: بیش از ۱۲ هزار جعبه نشاء گل‌های مختلف و بیش از ۳۰۰ هزار گلدان گل‌های فصلی در برنامه کاشت قرار دارد و همزمان ۶۶۰۰ مترمکعب از فضای سبز سطح منطقه کوددهی و پابیل آن انجام خواهد شد.

وی یکی از اقدامات ویژه در سال جاری در سطح منطقه را حذف آبیاری تانکری باغچه‌ها و حاشیه شوارع دانست و گفت: در این راستا اقداماتی نظیر لوله‌گذاری آب خام در پیاده‌روها و سیستم آبیاری قطره‌ای صورت گرفته و انجام این پروژه صرفه‌جویی مالی چشم‌گیری برای شهرداری را به دنبال دارد.

اصفهانیان مقدم با اشاره به هرس درختان توسط افراد کارآزموده و با تجربه تصریح کرد: اگر برنامه‌ریزی و پیش‌بینی لازم برای حفظ فضای سبز در فصل سرما انجام نشود، فضای سبز شهری متحمل آسیب‌های سنگین و پرهزینه‌ای می‌گردد که نمونه آن شکستگی درختان و سقوط آن‌ها، سرمازدگی گیاهان، عدم امکان تردد شهروندان در فضای بوستان‌ها و بهره‌مندی از فضای آن است.***