27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

استفاده از خواهران داوطلب آتش‌نشان در مراسم نیمه شعبان مسجد جمکران/ضرورت آموزش متولیان ایستگاه‌های صلواتی

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اشاره به اینکه از خواهران داوطلب آتش‌نشان دعوت کردیم که در مراسم بزرگ جشن‌های نیمه شعبان، یاریگر ما در مسجد مقدس جمکران باشند، گفت: آموزش مسئولین ایستگاه‌های صلواتی نیز مورد تأکید ماست و بازدیدهای ایمنی از ایستگاه‌های آنان نیز توسط کارشناسان ما انجام خواهد شد.

به گزارش شهرنیوز، عباس جعفری در دومین جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر شهرداری قم، با اشاره به اینکه کمیته ایمنی یکی از کمیته‌های بسیار مهم و حساس در ایام نیمه شعبان و نوروز است، اظهار کرد: نظر به اینکه می‌بایست حجم عظیمی از نیروها و امکانات را در ایام نیمه شعبان در اطراف مسجد مقدس جمکران و پارکینگ‌ها و پارک‌سوارها مستقر کنیم و از طرفی مدیریت حوادث در شهر را نیز داشته باشیم، وظیفه سنگینی بر دوش نیروهای آتش‌نشانی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته بعضاً حوادث ناگواری برای مسافران رخ‌داده است، ابراز کرد: در تمام پارکینگ‌ها باید امکاناتمان را به‌صورت کامل مستقر کنیم تا در صورت بروز حوادث، با ورود سریع نیروها حوادث را سریعاً کنترل کنیم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم ادامه داد: یکی از مشکلات سال‌های قبل، بستن معابر برخلاف الگوی ترافیکی مصوب بود که نیروهای آتش‌نشانی را در هنگام مأموریت دچار مشکلات زیادی کرد که امیدواریم این مشکل امسال برطرف شود.

جعفری خاطرنشان کرد: در خصوص ایمن‌سازی محوطه‌های داخلی مسجد مقدس جمکران نیز جلساتی با مسئولین این مکان مقدس برگزار خواهد شد و امسال نیز آموزش مسائل ایمنی و اطفای حریق به خادمان مسجد ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از خواهران داوطلب آتش‌نشان نیز دعوت کردیم که در این مراسم بزرگ، یاریگر ما در مسجد مقدس جمکران باشند، تصریح کرد: آموزش مسئولین ایستگاه‌های صلواتی نیز مورد تأکید است و بازدیدهای ایمنی از ایستگاه‌های آنان نیز توسط کارشناسان ما انجام خواهد شد.***/ع