28.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

ضریب ایمنی شهر قم افزایش‌یافته است/وضعیت پایدار آتش‌نشانی در اطفاء حریق/زمان رسیدن آتش‌نشانی به حوادث زیر ۳ دقیقه در قم

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، موفق شدیم ضریب ایمنی شهر قم را بیش از گذشته ارتقاء دهیم و حجم خسارت‌های مالی و جانی شهروندان قمی در مجتمع‌های تجاری، مسکونی و درمانی کاسته شده است.

به گزارش شهرنیوز، عباس جعفری در جلسه شورای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم که با حضور دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم برگزار شد، اظهار داشت: سال جاری از نظر مالی و اقتصادی سال سختی برای سازمان بود، اما با این وجود و با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، موفق شدیم ضریب ایمنی شهر را بیش از گذشته ارتقاء بدهیم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم ابراز کرد: الزام مجتمع‌های تجاری در تمدید پروانه برای مراجعه به سازمان آتش‌نشانی و دریافت استانداردهای لازم، در کنار ارتقای ایمنی برخی از مراکز درمانی قم از اتفاقات مطلوب سال ۱۴۰۰ بود.

وی با اشاره به بهبود ضریب ایمنی شهر قم طی سال‌های گذشته، عنوان کرد: با اقدامات انجام‌شده از حجم خسارت‌های مالی و جانی شهروندان قمی در مجتمع‌های تجاری، مسکونی و درمانی کاسته شده است.

جعفری یادآور شد: سازمان آتش‌نشانی قم با دارا بودن ۲۴ ایستگاه فعال و ۵۵۰ نیروی انسانی، ۱۰۰ خودرو مخصوص و سایر تجهیزات اطفا و نجات، بزرگ‌ترین سازمان تابعه شهرداری است، البته هزینه‌های جاری، سرویس و اورهال کردن تجهیزات بسیار سنگین است.

وی با بیان اینکه قیمت تجهیزات آتش‌نشانی مانند نردبان و خودروها طی چندسال اخیر با افزایش بسیار بالایی روبه‌رو شده است، افزود: سازمان آتش‌نشانی قم هم‌اکنون میلیاردها تومان سرمایه تجهیزاتی دارد، اما هزینه نگهداری این تجهیزات نیز بسیار بالا است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم اضافه کرد: این سازمان با توجه به مشکلات بودجه‌ای و نقدینگی حاکم بر شهرداری قم، درخواست اختصاص یک یا چند قطعه زمین برای فروش و استفاده از عواید آن برای تعمیر و نگهداری تجهیزات دارد.

وی اذعان کرد: سازمان آتش‌نشانی قم در بحث حریق به یک وضعیت مطلوب و پایداری رسیده و از حد استانداردها بالاتر رفته اما در بخش نجات به دلیل اینکه فقط ۴ خودروی نجات در قم وجود داشته با مشکلاتی روبه‌رو است.

جعفری خاطرنشان کرد: زمان رسیدن خودروهای آتش‌نشانی به محل حادثه ۲ دقیقه و ۵۷ ثانیه است که وضعیت خوبی را نشان می‌دهد.***/ش