39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

ریل‌های متروکه با مصوبه سفر هیئت دولت به قم جمع‌آوری می‌شوند/ضرورت کار کارشناسی برای پروژه مونوریل و جایگزینی آن با خط دوم مترو

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم، جمع‌آوری ریل‌های متروکه در شهر را از مصوبات سفر هیئت دولت به قم دانست.

محمود مسگری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، یکی از مصوبات سفر هیئت دولت به قم را تعیین تکلیف مونوریل و ریل متروکه در شهر قم خواند و اظهار داشت: مدیریت جمع‌آوری ریل متروکه را به شهرداری واگذار کرده‌اند، اما حتماً باید معوضی در پردیسان برای آن در نظر گرفته شود.

وی جایگزینی مونوریل به‌جای خط دو مترو را نیازمند بررسی دقیق و کارشناسی دانست و ابراز کرد: در مورد مونوریل برای جلوگیری از آسیب‌های جدید و تکرار آسیب‌های گذشته، باید کار کارشناسی دقیقی انجام‌شده و تمام مصوبات پیشین موردبازنگری قرار گیرد.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم، استفاده از پتانسیل سرمایه‌گذاری و بخش خصوصی را نیز مطرح و تصریح کرد: قراردادهای بخش خصوصی باید یک‌بار دیگر به‌روزرسانی شده و مشکلات و معضلات آن‌ها موردبررسی و آسیب‌شناسی قرار گیرد.

وی عدم پیشرفت فیزیکی پروژه‌های بلوار پیامبر اعظم(ص) را به‌عنوان نمونه موردتوجه قرارداد و خاطرنشان کرد: باوجود گذشت چند سال از این پروژه‌ها تنها ۱۰ درصد پیشرفت داشته که باید آسیب‌شناسی شود.

مسگری تأکید رئیس‌جمهور برای تکمیل فرودگاه را یادآور شد و اظهار داشت: در صورت راه‌اندازی فرودگاه به‌عنوان مهم‌ترین زیرساخت گردشگری، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهر چند برابر شده و نیاز داریم قراردادها بازنگری شده و مشکلات آن‌ها رفع شود.***/ن