31.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 8

احداث فاز نخست بوستان ۸۰ هزار مترمربعی مصلی در پردیسان قم/تکمیل کامل بوستان در سال آینده

مدیر منطقه هشت شهرداری قم از احداث فاز نخست بوستان مصلی واقع در بلوار امام علی(ع) جهت ساماندهی اطراف مقبره شهید گمنام پردیسان خبر داد.

به گزارش واحد خبر منطقه هشت شهرداری قم، محمد رمضانی با اشاره به اهمیت ویژه مقابر شهدا جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، از احداث بوستان مصلی پردیسان خبر داد و اظهار داشت: فاز نخست این پروژه بزرگ را به ساماندهی اطراف مقبره این شهید والامقام اختصاص‌یافته است.

وی با تأکید بر رتبه نخست پردیسان از نظر سرانه فضای سبز در شهر قم ابراز کرد: در سنوات اخیر بوستان‌های با مساحت بالا در پردیسان احداث‌شده، که سرانه فضای سبز این منطقه را به استانداردهای بین‌المللی نزدیک کرده است.

مدیر منطقه هشت شهرداری قم با بیان اینکه بوستان مصلی به دلیل وسعت بالای پروژه در چند فاز تقسیم‌بندی شده است افزود: فاز نخست این پروژه در سال جاری احداث‌شده است و فازهای بعدی در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

رمضانی با اشاره به مختصات و امکانات این بوستان خاطرنشان کرد: مساحت این پروژه ۸۰هزار مترمربع است که امکاناتی نظیر محوطه بازی کودکان، مسیر دوچرخه‌سواری، مسیر دوچرخه بی ام ایکس، سرویس بهداشتی  نمازخانه، بوفه، محوطه تندرستی و … برای آن در نظر گرفته‌شده است.***