30.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

معاون رئیس‌جمهور: دولت برای تکمیل مترو، فرودگاه، مونوریل و پسماندهای قم تصمیمات قابل‌توجهی گرفته است

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به سفر اخیر رئیس‌جمهوری و جمعی از اعضای هیئت دولت به استان قم گفت: در این سفر دولت برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام فرودگاه، مترو، مونوریل و همچنین ساماندهی پسماندهای قم تصمیمات قابل‌توجهی گرفته است.

به گزارش شهرنیوز، سیدمحمد حسینی در سفر به قم، با اشاره به‌ضرورت سفرهای استانی، اظهار داشت: دولت خود را در قبال مردم پاسخگو می‌داند و با انجام سفرهای استانی، مسئولان هر لحظه در دسترس مردم بوده و گره‌ای از مشکلات مردم برطرف می‌شود.

وی با اشاره به سفر دو روزه هفته گذشته رئیس‌جمهور و شماری از هیئت دولت به استان قم، عنوان کرد: در این سفرها دولتمردان از نزدیک در جریان مشکلات، کمبودها و اولویت‌ها قرار می‌گیرند و راهکارهایی که در این سفرها برای حل گرفتاری مردم ارائه می‌شود بسیار تأثیرگذار است.

وی ادامه داد: رخوت و رکودی که در گذشته در کشور سایه افکنده بود با تحرک، پویایی و تلاش مسئولان در حال جبران است اما حل این تنبلی‌ها و سستی‌ها زمان‌بر است. با تلاش و همت مسئولان دولت بسیاری از مشکلات و پروژه‌های نیمه‌تمام کشور به‌تدریج حل خواهد شد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: در قالب این سفرهای استانی در خصوص موضوعات مختلفی مانند آب، صنعت، کشاورزی مباحثی مطرح می‌شود و تصمیماتی گرفته می‌شود که مشکلات مردم برطرف می‌شود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به نهضت تولید مسکن، تصریح کرد: در استان قم ده‌ها هزار نفر در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند و لازم است تا زمین موردنیاز این طرح در اسرع وقت تأمین شود که مقدمات آن در سفر اخیر رئیس‌جمهور انجام شد.

وی بیان کرد: در این سفر همچنین در خصوص تأمین نیروی انسانی برخی دستگاه‌های اجرایی، پرداخت معوقات کادر درمان، حمایت از بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی، پسماند، حاشیه‌نشینی، خانواده و تسهیلات ازدواج، توجه به آسیب‌های اجتماع و تأکید بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام فرودگاه، مونوریل و مترو در این سفر مورد توجه قرار گرفت و تصمیمات مطلوبی گرفته‌شده است.***