29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

ضرورت ایجاد پایانه مرکزی و مجهز قم در مکانی مناسب/لزوم احیای پایانه پردیسان

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به اینکه پایانه مرکزی در مکان نامناسبی قرارگرفته و عملاً کارکرد واقعی حمل‌ونقلی را ندارد، گفت: می‌بایست به ایجاد پایانه مرکزی، مناسب و مجهز در مکانی مانند میدان 72 تن فکر کنیم.

به گزارش شهرنیوز، مسعود طبیبی در جلسه شورای سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم، با اشاره به رویکرد جدید هیئت‌مدیره این سازمان، اظهار کرد: طبق اساسنامه چهار وظیفه به سازمان محول شده است که جمع‌آوری اطلاعات و آمار، طراحی، برنامه‌ریزی و توسعه پایانه‌ها ازجمله این وظایف است که ممکن بوده بعضاً از این وظایف غفلت شده و کمتر آماری از عملکرد ارائه می‌شود که باید رویکردمان را در این موضوع تغییر دهیم.

وی ادامه داد: جذب نیروهای متخصص نیز از دیگر وظایف است و باید از خدمات نیروهای متخصص و متعهد بهره ببریم و وظیفه دیگر؛ استفاده از تجربیات پایانه‌های شهرهای دیگر بوده که بتوانیم در جهت بهبود حمل‌ونقل شهری قم از آن‌ها استفاده و بهره‌برداری کنیم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم، ایجاد غرفه‌های خدماتی مجهز برای تأمین نیازهای مسافرین در پایانه‌ها را وظیفه مهم این سازمان در جهت ایجاد درآمد عنوان کرد و گفت: متأسفانه پایانه مرکزی در مکان نامناسبی قرارگرفته و عملاً کارکرد واقعی حمل‌ونقلی را ندارد و عمدتاً سفرها از میدان ۷۲ تن انجام می‌شود که احیاناً این سفرها می‌تواند ناایمن نیز باشد.

طبیبی با تأکید بر اینکه می‌بایست به ایجاد پایانه مرکزی و مناسب و مجهز فکر کنیم، خاطرنشان کرد: در این زمینه طرح‌هایی نیز وجود دارد که باید با اولویت به آن بپردازیم.

وی با اشاره به‌ضرورت احیای پایانه پردیسان به‌منظور ساماندهی سفرهای درون‌شهری و بیرون شهری، ابراز کرد: رویکرد سازمان باید تلاش در جهت تحقق منابع حمل‌ونقلی باشد و برای تحقق این هدف برنامه‌ریزی‌شده و همکاران در این زمینه در تلاش هستند.***/ع