35.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

لزوم انجام کارکارشناسی برای ۲۱ مصوبه سفر رئیس جمهور به قم/ اخلاص و صداقت دو کلید واژه مکتب سردار شهید سلیمانی

رئیس شورای اسلامی شهر قم با یادآوری ویژگی‌های مکتب سردار سلیمانی گفت: سفر رئیس‌جمهور به شهر قم با 21 مصوبه همراه بود که باید با کار کارشناسی دقیق اجرایی شود.

به گزارش شهرنیوز، حسین اسلامی در بیست و دومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در ساختمان شهید باکری برگزار شد، ضمن تسلیت حضرت زهرا(س) را اظهار داشت: در دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی باید به تعبیر مقام معظم رهبری که از مکتب سلیمانی نام می‌برند، توجه کنیم.

وی مکتب سلیمانی را تشریح کرد و افزود: با توجه به تعبیر مقام معظم رهبری مکتب سلیمانی از دو بخش و کلیدواژه صداقت و اخلاص تشکیل‌شده و مفهوم آن این است که سردار باهدف‌ها و آرمان‌های الهی صادقانه و خالصانه برخورد می‌کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم تأکید کرد: جایی که پای صدق در میان باشد تا پای جان باید ایستاد و سردار سلیمانی نیز با عهدی که با رهبری و ملت بسته بود تا پای شهادت ایستاد و شهادت کمترین پاداشی بوده که دریافت کرد.

وی اخلاص را علت برکت کار سردار سلمیانی دانست و بیان کرد: رهبری معتقد هستند اخلاص سردار سلیمانی باعث شد همه دنیا کار وی را ببیند و از قدرت و جایگاه سردار هراس داشته باشند و کسی که از دیده شدن دوری کند خدا او را به جهان معرفی می‌کند.

اسلامی بصیرت را ویژگی سردار سلیمانی معرفی کرد و گفت: سردار با بصیرتی که داشت همه ملت را به پیروی از اصول دعوت می‌کرد و مهم‌ترین اصول را پیروی از ولایت‌فقیه و مقام معظم رهبری می‌دانست.

وی توصیه سردار سلیمانی به سیاسیون را یادآور شد و مطرح کرد: سردار به سیاسیون توصیه می‌کرد به نصیحت‌های رهبری به‌عنوان یک طبیب گوش کرده و از مراجع تقلید نیز می‌خواست مردم را به پیروی از رهبری که معتقد بود مظلوم است، دعوت کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم در ادامه به مهمانان جهادی شورای اسلامی شهر قم نیز اشاره کرد و گفت: طلاب جهادی مانند کسانی که بر معبر مین قدم می‌گذاشتند وارد میدان شده و خالصانه به کمک کادر درمان و پرسنل آرامستان‌ها آمدند.

وی در مراسم تقدیر و تشکر از پرسنل آرامستان بهشت معصومه(س) و طلاب جهادی تصریح کرد: اقدامات این افراد با مسائل مالی قابل‌مقایسه نیست و امیداریم پاداش حقیقی را خداوند در آخرت به آن‌ها داده و باید خواسته پرسنل بهشت معصومه(س) نیز برآورده شود.

اسلامی سپس به مصوبات سفر رئیس‌جمهوری به شهر قم اشاره و خاطرنشان کرد: سفر رئیس‌جمهور به شهر قم با ۲۱ مصوبه همراه بود که باید با کار کارشناسی دقیق موردبررسی و اجرایی شود.

وی به‌جایگزینی مونوریل به‌جای خط دو مترو اشاره و بیان کرد: با توجه به اختصاص ۵۶۰  هکتار برای ساخت مسکن و واگذاری مدیریت ۴۸ و ۳۲ هکتاری به شهر قم و هدایت جمعیت عظیمی به سمت پردیسان نیاز به تدابیری برای حمل‌ونقل این مسیر هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر قم رفع قید فضای سبز در ۴۰ هکتار از زمین‌های جمکران در طرح تفصیلی را اقدامی مهم خواند و ادامه داد: با آزادسازی ۴۰ هکتار در جمکران هم مشکلات شهروندان را حل کرده و هم شهرداری می‌تواند طرح‌های بزرگی در این منطقه اجرا کند.

وی تعیین تکلیف راه‌آهن متروکه در شهر قم را نیز موردتوجه قرارداد و گفت: امیدواریم تمام ۲۱ مصوبه که به امضای وزرا رسیده است باکار کارشناسی دقیق به مرحله اجرایی و عملیاتی رسیده و دچار مشکل نشود.***/ن