29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

ایجاد و حفظ فضاسازی برگ‌ریزان پاییزی در بوستان‌های منتخب شهر

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: برای زیباسازی و خاطره انگیز کردن بوستان‌های شهری برای شهروندان در تعدادی از بوستان‌های منتخب شهر برگ‌های پاییزی جمع‌آوری نمی‌شود.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان با اشاره به فرا رسیدن فصل برگ ریزان پاییزی و لزوم ایجاد تمهیدات لازم جهت ایجاد خلاقیت در راستای زیباسازی و خاطره انگیز کردن بوستان‌های شهری برای شهروندان اظهار کرد: در این راستا وجود برگ‌های پاییزی در فضاهای شهری علاوه بر ایجاد طیفی وسیع از رنگ‌ها که به عنوان جلوه‌های بصری در بوستان‌ها محسوب می‌شوند، از نظر شنیداری نیز، با تولید صداهای ملموس تداعی گر زیبایی‌های پاییزی برای شهروندان هستند که شهرداری برنامه‌هایی را برای حفظ این فضاها در پاییز دارد.
وی با اشاره به برنامه‌ریزی و طرح عملیات اجرایی این فضاسازی و عدم جمع آوری و انتقال برگ درختان خزان‌دار و رها سازی آن در عرصه فضای سبز در تعدادی از بوستان‌های شاخص مناطق تصریح کرد: البته این امکان ضمن اینکه در برخی بوستان‌های شاخص اجرا می‌شود جدا از عملیات نظافت و جمع آوری پسماندها است که به صورت مستمر در این بوستان‌ها انجام می‌شود.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم اضافه کرد: در این راستا در منطقه یک بوستان مهدی(عج) و کودک، در منطقه دو بوستان امام رضا(ع) و صبا، در منطقه سه بوستان شهید بنیادی، در منطقه چهار بوستان علوی، در منطقه پنج بوستان ولیعصر(عج) و بصیرت، در منطقه ۶ بوستان زنگارکی و نرگس در منطقه هفت بوستان صدر و در منطقه هشت بوستان انقلاب اسلامی و پردیس برای این فضاسازی انتخاب شده‌اند.
وی گفت: به مناطق شهرداری تاکید شده که در راستای بهره مندی از زیبایی‌های فصل پاییز برنامه ریزی لازم برای ایجاد معبر پاییزی در تعدادی از بوستان‌های سطح شهر انجام شود.
جوادیان خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز برگ‌های پاییزی در چند پارک جمع آوری نشد و این امر مورد استقبال چشمگیر شهروندان قرار گرفت.