35 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام شهردار قم به مناسبت حماسه ۹ دی

شهردار قم در پیامی حماسه 9 دی، روز بصیرت و ولایتمداری را گرامی داشت.

به گزارش شهرنیوز، سیدمرتضی سقائیان نژاد در پیامی به مناسبت نهم دی ماه، روز بصیرت و ولایتمداری را گرامی داشت.

متن پیام شهردار قم به این شرح است:

بسمه تعالی

انقلاب اسلامی ایران علاوه بر مشترکاتش با سایر انقلاب‌ها، ویژگی‌های خاص خود را دارد که آن را متمایز می‌سازد و این ویژگی‌ها از ماهیت انقلاب سرچشمه می‌گیرد که هم در حدوث و هم در بقاء تأثیر گذار و باعث پویایی و مانایی آن خواهد شد. ادراک مبتنی بر عقلانیت، ولایتمداری ومفاهیم مقاومت در ادبیات دینی ما نهادینه شده و دشمن بدنبال کم رنگ سازی این مقولات مهم بوده و دهه بصیرت فرصتی برای تبلور و بروز بینش و قدرت تحلیل سیاسی مردم ولایت مدار است ودر ادامه این مسیر می‌توان منشورکدهای بینش سیاسی منبعث از بصیرت را از بیانیه گام دوم انقلاب استخراج نمود؛ در نتیجه نیاز است دراین دهه با برکت به بازخوانی، بازفهمی و تدبر و تأمل در آموزه‌های ناب دینی گام‌های جهادی و جدی برداشت.

در یک نظام سیاسی، انسجام درونی در شکل‌گیری، ثبات و دوام هر جریان و حرکتی مؤثر است و انقلاب ما بیش از گذشته نیازمند انسجام و اتحاد بر محور ولایت است و همواره انواع تهدید در قالب توطئه و فتنه پیوست شرارت دشمن است و با پیشرفت علم از ابزارهای نرم و نوین تحریف و تخریب رونمایی می‌گردد. در نتیجه دشمن شناسی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و تاریخ، مصادیق متعدد و مختلفی را ثبت نموده و خواهد نمود که تعبیر زیبای امام علی علیه السلام «کن للعدو المکاتم أشد حذراً منک للعدو المبارز» از دشمن پنهان بیشتر از دشمن آشکار برحذر باش، افقی جدید را برای تعمیق بینش و فهم سیاسی نمایان می‌سازد.

دشمن شناسی دهه بصیرت، ظرفیت ناکام سازی سناریوی‌های پیچیده دشمن  همانند “هنر جنگیدن در نجنگیدن است” را دارد که سعی دارد با تضعیف روحیه، بی ثبات سازی، بحران، جنگ داخلی و عادی سازی؛ فرآیند براندازی را تکمیل نماید درحالیکه می‌توان با بهره مندی بهینه در ارتقاء فهم سیاسی در این دهه، نسخه درمانی مناسب برای این ویروس فکری را تدوین نمود.

خداوند به میزان ظرفیت و توان افراد است که به آنان مسئولیت واگذار می‌کند و شکوفائی انقلاب اسلامی و حضور حماسی مردم قم، رونمایی از این حقیقت است که خداوند متعال اراده فرمود تا با این قیام‌ها حجت بر مظلومان تمام شود و ظرفیت انقلاب اسلامی، الگویی برای جهانیان گردد و انتظار معنا یافته و ظهور مصداق یابد.

انقلاب اسلامی، تفسیری باشکوه براین فراز زیباست که فرمود: إِنَّ اللَّهَ لَا یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ. که خداوند تصمیم در تغییر را منوط به اراده راسخ نموده و نقشه راه آن را به خوبی ترسیم و تبیین فرموده است و در این راستا می‌توان گفت که: اراده با بصیرت مردم، نسیم اندیشه را به ساحت تسنیم بینش کشاند و شفافیت ادراکی درمقیاس فرامادی حاکم گشت. بی شک ولایت محوری، بصیرت و انقلابی ماندن مردم، تداوم انقلاب و صدور آن را تضمین خواهد نمود.

اینجانب ضمن گرامیداشت این حماسه بزرگ، ازخداوند متعال توفیق خدمت روزافزون به مردم ایران اسلامی به خصوص مردم ولایت مدار، بصیرو فهیم قم را در سایه عنایات خاصه حجت ابن الحسن العسکری امام زمان (عج)، حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و عمل به منویات مقام معظم رهبری برای خود و تمامی خدمت‌گزاران جامعه اسلامی مسألت دارم.

سید مرتضی سقائیان‎نژاد

شهردار قم