32.5 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

ارتقای کیفیت خدمات در اتوبوس‌رانی دغدغه شهرداری قم است

شهردار قم با اشاره به اهمیت توجه به ارتقای کیفیت خدمات در ناوگان اتوبوس‌رانی، این موضوع را از دغدغه‌های شهرداری دانست.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد در بیست و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به لایحه مجوز خرید خدمات بهره‌برداری ناوگان اتوبوس‌رانی اظهار داشت: بیش از ۷ ماه است که ارتقاء کیفیت در ناوگان اتوبوس‌رانی با نگاهی جدید و ویژه در مجموعه شهرداری دنبال شده و به یکی از دغدغه‌های شهرداری تبدیل‌شده و بررسی‌های زیادی در این زمینه انجام‌شده است.
وی ضمن تشکر از دقت نظر و اهتمام معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم به موضوع ارتقاء خدمات ناوگان اتوبوس‌رانی افزود: موضوع مهم در این طرح توجه ویژه به رفتارها و مباحث فرهنگی در دو بخش داخل شهرداری و در خارج از شهرداری است.
شهردار قم به نتیجه مطلوب رسیدن یک طرح خوب را نیازمند مجریان خوب دانست و ابراز کرد: صحیح اجراشدن این طرح یکی از دغدغه‌های شخص بنده بوده و یکی دیگر از دغدغه‌های ما تأمین اعتبار و تضمین فرآیندهای مالی برای اجرای این طرح است.
وی با تأکید بر درستی روش و مباحث پیش‌بینی‌شده تصریح کرد: باید اعتبارات مالی برای اجرای این طرح دیده شود تا بتوانیم طرح را به‌خوبی اجرا کنیم و برای فرهنگ‌سازی نیز مجموعه برنامه‌هایی در قالب پویش “هوای همُ داشته باشیم” برگزار می‌شود تا بتوانیم در اصلاح رفتار ترافیکی شهروندان نیز مؤثر باشیم.
دکتر سقائیان‌نژاد خاطرنشان کرد: باید در بخش تعمیرات و نگهداری نیز دقت داشته باشیم، زیرا قیمت هر اتوبوس هم‌اکنون بیش از ۶ میلیارد تومان بوده و در بودجه ۱۴۰۱ دولت نیز تعهدی در این زمینه مفروض نیست و همه بار بر دوش شهرداری افتاده است.
وی رعایت و در نظر گرفتن ۴ نکته را اساسی و مهم خواند و یادآور شد: ابتدا نظارت و کنترل دقیق، سپس توجه به مسائل فرهنگی قم در مجموعه معاونت حمل‌ونقل و ترافیک و هم بین شهروندان، تعمیر و نگهداری و آخرین مورد عملی شدن تعهدات مالی اجرای طرح باید با دقت انجام شود.
شهردار قم، این طرح را در صورت موفقیت، طرحی پیشرو خواند که می‌تواند به‌عنوان یکی از ابتکارات و خلاقیت‌های قم معرفی شود و مطرح کرد: اگر این طرح به‌درستی اجرا شود سرمایه اجتماعی بزرگی شکل‌گرفته و آلودگی هوا و چالش‌های زیست‌محیطی کاهش پیدا می‌کند و همچنین تحول بزرگی در مدیریت ناوگان اتوبوس‌رانی اتفاق خواهد افتاد.
وی همچنین به حفظ ابزارهای حاکمیتی شهرداری نیز اشاره کرد و گفت: این موضوع نیز به‌صورت شفاف در قرارداد مشخص شود تا فردا شهرداری دچار مشکلاتی نشود و بتواند ازنظر حاکمیتی نظارت کافی را بر سیستم داشته باشد.*****/ن