40.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

برنامه‌ریزی برای کاهش آبیاری تانکری در فضای سبز شهر

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از برنامه‌ریزی و اجرای عملیات برای کاهش آبیاری تانکری در فضای سبز شهر قم خبر داد.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به برنامه‌ریزی و اجرای عملیات برای کاهش آبیاری تانکری در فضای سبز شهر قم اظهار کرد: با توجه به اینکه با نوسانات قیمت و شرایط اقتصادی کشور هزینه‌های آبیاری تانکری در فضای سبز شهری به شدت افزایش پیدا کرده علاوه بر اینکه این روش کمترین حد راندمان و کیفیت را دارد لازم بود در این بخش با توجه به افزایش هزینه‌ها برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد.

وی با اشاره به جمع‌آوری اطلاعات برای حرکت به سمت حذف سیستم آبیاری تانکری تصریح کرد: یکی از مشکلات محدودیت‌های مالی و عدم تکمیل شبکه آبیاری بوده که با این وجود اقدامات اولیه صورت گرفته و اولویت‌بندی برای حرکت در این مسیر انجام شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم بیان کرد: برنامه‌ریزی ما بر این محور است که نهایت تلاش در این بخش در فصل زمستان صورت گیرد چراکه در این فصل فضای سبز آسیب کمتری می‌بیند و در این زمینه اطلاعات لازم به مناطق شهر داده شده است.***