27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

مدیرعامل جدید سازمان فرهنگی شهرداری معرفی شد

در مراسمی با حضور قائم‌مقام شهردار قم ابوالقاسم مقیمی به عنوان مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم معرفی شد.

به گزارش شهرنیوز، مراسم معارفه ابوالقاسم مقیمی به عنوان مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با حضور ابراهیم معتمدی قائم‌مقام شهردار و حسن مالکی‌نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم برگزار شد.
پیش از این مجید رفیعی در جایگاه مدیرعاملی سازمان فرهنگی ورزشی فعالیت می‌کرد .
معتمدی در این جلسه ساماندهی امور فرهنگی و ایجاد انسجام و هماهنگی در فعالیت‌های این بخش را جزو ماموریت‌های اصلی سازمان فرهنگی شهرداری عنوان کرد و افزود: باید کاری بشود تا بدنه شهرداری با حوزه فرهنگی آشناتر و همسوتر شود.
قائم‌مقام شهردار قم فرهنگ شهروندی را یکی از رسالت‌های اصلی این سازمان دانست و تصریح کرد: قم به سبب جایگاه رفیع فرهنگی و مذهبی که دارد ظرفیت و استعداد ویژه‌ای دارد که سازمان باید به دنبال شناسایی این ظرفیت‌ها بوده و از مشارکت آنها برای پیشبرد برنامه‌های فرهنگی در شهر و کشور استفاده کند.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قم هم با تاکید بر اینکه کار در سازمان فرهنگی با سازمان‌های دیگر شهرداری متفاوت است، تصریح کرد: کار فرهنگی نگاه مالی نمی‌پذیرد و باید به دنبال این باشیم که کاری که می‌کنیم اثرگذار باشد.
وی با بیان اینکه باید از فضاسازی‌های منفی و نگاه به دیگران در کار فرهنگی پرهیز شود، اظهار کرد: امروز روز کم‌کاری نیست؛ زمانی که رهبر انقلاب از ۵ صبح تا ۱۰ شب کار می‌کنند ولایت‌پذیری ما این نیست که کمتر کار کنیم. این انقلاب با خون شهدا بالنده شده و امروز باید با کار و خدمت به مردم بالنده‌تر شود.
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم نیز استفاده از ظرفیت‌های مردمی در کارهای فرهنگی را الزامی دانست و گفت: افق دیدها در فعالیت‌های فرهنگی در شهر باید یکسان شود تا بتوانیم اثرگذاری بیشتری در برنامه‌ها داشته باشیم.
مقیمی بیان کرد: ما بهترین‌ زمان‌های عمر خود را در فضای اداری می‌گذرانیم و اگر در این زمان اثرگذار نباشیم عمر خود را هدر داده‌ایم.
شایان ذکر است: مدیر برنامه‌ریزی محتوایی فیلم و سریال در مرکز طرح و برنامه ریزی صدا و سیمای تهران، قائم مقام معاون فرهنگی و مدیر اداره فرهنگی- هنری شهرداری قم،  مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری قم، مدیر کل فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کارشناس فرهنگی دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری قم از جمله سوابق کاری و مدیریتی مقیمی در سال‌های اخیر است.