37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم مطرح کرد؛ کیفیت پایین آب چاه های قم سدی جدی بر سر راه توسعه فضای سبز قم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: بهترین آب موجود در شهر قم EC حدود ۴ هزار دارد که به عنوان مثال در تهران این عدد حدود هزار است و بدترین آب موجود شهر EC بیش از ۱۴ هزار دارد که حتی آبیاری با این آب خاک را تخریب می‌کند.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان با اشاره به محدودیت‌های توسعه فضای سبز شهر اظهار کرد: کاهش آب یکی از مشکلات جدی بر سر راه توسعه فضای سبز است.
وی با اشاره به کیفیت نامناسب آب چاه های شهر قم گفت: بهترین آب موجود در شهر قم EC حدود ۴ هزار دارد که به عنوان مثال در تهران این عدد حدود هزار است و بدترین آب موجود شهر EC بیش از ۱۴ هزار دارد که حتی آبیاری با این آب خاک را تخریب می‌کند.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه شرایط شهر قم با هیچ‌یک از شهرهای دیگر قابل مقایسه نیست،اظهار داشت: گرمای شدید شهر قم معضلی برای توسعه فضای سبز می باشد.
جوادیان  اظهار کرد: در تابستان‌ها بعضا برخی مناطق شهر قم دمای بالای ۵۰ درجه را تجربه می کند و خشکی هوا نیز به مشکل گرما افزوده شده است.
وی  سرمای شدید زمستان را نیز برای فضای سبز مشکل‌ساز دانست و گفت: گرمای هوا در تابستان،سردی هوا در زمستان،شوری آب همه این موارد از مشکلات حفظ و نگهداری فضای سبز شهر قم است که به عنوان معضلی برای فضای سبز شهر مطرح می‌شود.