37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

پنجمین جشنواره “شهر نگار قم” برگزار می‌شود/ارسال آثار تا ۳۰ دی‌ماه

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم از برگزاری پنجمین جشنواره شهر نگار قم خبر داد.

سید محمد موسوی منش در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در توسعه شهر اظهار داشت: برای داشتن شهری پویا و شهروندانی مسئولیت‌پذیر در مقابل شهر، نیازمند تشویق مردم در مشارکت در مدیریت شهری هستیم.

وی از برگزاری پنجمین جشنواره نگار شهر قم خبر داد و اظهار داشت: جشنواره شهر نگار قم باهدف ارتقاء شاخص‌های هنری در منظر شهری و ساماندهی بصری و زیباسازی فضاهای شهری امسال برای پنجمین دوره برگزار می‌شود.

به گفته سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم، پنجمین دوره جشنواره شهر نگار قم برای جداره‌های شهری در جهت  تأمین طرح‌های دیوارنگاری و نقاشی دیواری مدارس با موضوع “ماه و مهر” برگزار می‌شود.

وی موضوع جشنواره را علم‌آموزی، تهذیب و عبادت، ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، بازی‌های مدرسه، اشتیاق و نشاط اعلام کرد و تصریح کرد: همچنین ورزش و تحرک و نوستالژی کودکانه در دو بخش مدارس ابتدایی و متوسط و تقارن ایام نوروز با نیمه شعبان بهار مهدوی موضوعاتی است که در این دوره از جشنواره به آن پرداخته می‌شود.

موسوی منش شرایط شرکت در جشنواره را بیان کرد و گفت: فراخوان فقط در بخش طراحی بوده و شامل بخش اجرا نمی‌شود و اجرای آثار بعد از برگزاری فراخوان توسط کمیته فنی و هنری سازمان تصمیم‌گیری و واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: مالکیت طرح پس از خرید با سازمان زیباسازی بوده و تعدد اجرا و نحوه جانمایی و همچنین تمامی حقوق معنوی و مادی آثار برای سازمان زیباسازی شهرداری خواهد بود و همچنین رعایت کلیه قوانین مربوط به‌حق تألیف و طراحی اثر بر عهده فرستنده  آثار بوده و پاسخگویی به کلیه قانونی آن بر عهده ارائه‌کنندگان آن‌ است.

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قم تصریح کرد: تناسب سایز و فرمت ارسال آثار نیز باید بر اساس مقررات فراخوان بوده و بررسی، تأیید و یا رد طرح‌ها نیز تحت نظر هیئت داوری سازمان صورت می‌گیرد.

وی نحوه شرکت در جشنواره را تشریح کرد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند طرح‌های پیشنهادی خود را حداکثر تا تاریخ ۳۰ دی‌ماه ۱۴۰۰ با درج فراخوان مربوطه، از طریق ارسال CD , DVD به آدرس پستی قم- خیابان دل آذر، نبش کوچه ۲۵ بوستان شهدای آذر، سازمان زیباسازی شهر قم ارسال کنند.

به گفته موسوی منش، همچنین علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس تلگرامی @zibasazi_qomو شماره تلفن ۳۷۷۰۵۲۳۰- ۰۲۵ داخلی ۲۰۳ تماس حاصل کنند.***/ن