36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

تمامی درآمدهای حذف پارکینگ در قم صرف احداث پارکینگ‌های عمومی می‌شود

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قم گفت: برابر ضوابط و مصوبات شورای اسلامی شهر قم، وجوه حاصل از حذف پارکینگ در حساب جداگانه‌ای که به منظور احداث پارکینگ‌های عمومی افتتاح شده واریز می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، مسعود میلانی با اشاره به موضوع حذف پارکینگ اظهار داشت: موارد حذف پارکینگ به صورت معدود و با توجه به دستورالعمل وزارت کشور برای‌عدم امکان تامین پارکینگ در محل احداث، با این موضوعات موافقت می‌شود.
به گفته وی، برابر ضوابط و مصوبات شورای اسلامی شهر قم، وجوه حاصل از حذف پارکینگ در حساب جداگانه‌ای که به منظور احداث پارکینگ‌های عمومی افتتاح شده واریز می‌شود.
سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قم تصریح کرد: موضوع احداث پارکینگ‌های عمومی نیز توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک و طی جلسات متعدد با مناطق و معاونت‌های مرتبط جهت تملک و طراحی، پیگیری می‌شود که پس از تهیه و تصویب طرح و تأمین اعتبار لازم و طی مراحل و تشریفات قانونی به مرحله اجرا درخواهد آمد.
وی تخلفات ساختمانی که منجر به کسری پارکینگ شده را مورد توجه قرار داد و افزود: با توجه به قوانین، پرونده تخلفات به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارسال و وجوه مربوط به جریمه کسری پارکینگ نیز به حساب مذکور واریز و در راستای احداث پارکینگ‌های عمومی هزینه خواهد شد. ***