38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

دعوت از عکاسان قمی برای شرکت در مسابقه پاییز برگ‌ریز/ شهروندان با دوربین خانگی و موبایل می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند

جزییات برگزاری پنجمین دوره مسابقه شهروندی عکاسی "پاییز برگ‌ریز" اعلام شد.

به گزارش شهرنیوز، پنجمین دوره مسابقه عکاسی پاییز برگ‌ریز توسط سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم و با همکاری انجمن عکاسان قم برگزار می‌شود.

این جشنواره با موضوع زیبایی‌های فصل پاییز در بوستان‌ها و معابر شهر قم و در دو بخش آماتور (با تلفن همراه و دوربین‌های خانگی) و حرفه‌ای (با دوربین‌های حرفه‌ای) برگزار می‌شود.

مهلت ارسال آثار از تاریخ ۱۵ آذرماه لغایت ۳۰ آذرماه ۱۴۰۰ بوده که به تشخیص دبیرخانه مسابقه تمدید خواهد شد و  هر عکاس می‌تواند حداکثر ۱۰  اثر را به دبیرخانه مسابقه ارسال نماید که این آثار می‌بایست در بوستان‌ها و یا معابر سطح شهر قم ثبت‌شده باشند.

گفتنی است بوستان‌های منتخب شامل منطقه ۱: بوستان حضرت مهدی (عج)-بوستان کودک و بوستان شهدای اصناف؛ منطقه ۲: بوستان شفق و بوستان صبا؛ منطقه ۳: بوستان شهید بنیادی- بوستان نسیم و بوستان بانوان ارغوان؛ منطقه ۴: بوستان علوی (ورودی اصلی بوستان تا میدان سرو)- بوستان خاطره – بوستان بانوان نرگس و میدان دفاع مقدس؛ منطقه ۵: بوستان ولیعصر(عج) و بوستان بصیرت؛ منطقه ۶: بوستان شهریار- بوستان نرگس و بوستان بانوان تبسم و درنهایت در منطقه ۷: بوستان صدر و بوستان بانوان نجمه(س) برای این جشنواره در نظر گرفته‌شده است.

عکس‌های ارسالی نباید دارای امضا، تاریخ، پاسپارتو، واترمارک، قاب یا نشان‌واره باشد و دبیرخانه ارسال‌کننده عکس را صاحب اثر می‌شناسد و درصورتی‌که خلاف آن اثبات شود اثر در بخش داوری حذف می‌گردد.

همچنین پس از داوری آثار و در صورت راه‌یابی اثر به بخش مسابقه، فایل خام یا فایل اصلی عکس ثبت‌شده از عکاس مطالبه می‌شود و بدیهی است تحویل ندادن اصل اثر در مهلت مقرر، منجر به حذف آن اثر از مسابقه خواهد شد.

ارسال اثر به مسابقه، به‌منزله اعلام مالکیت معنوی اثر و همچنین پذیرش شرایط و مقررات مسابقه است و آثار دریافتی به تشخیص دبیرخانه، همراه با نام عکاس در فضای مجازی منتشر خواهند شد.

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق درگاه اینترنتی سازمان به آدرس www.QOMparks.ir آثار خود را به دبیرخانه مسابقه ارسال نمایند.

جوایز مسابقه:

بخش آماتور:

نفر اول: مبلغ ۱۰ میلیون ریال + لوح تقدیر+ حضور در نمایشگاه و کتاب مسابقه

نفر دوم: مبلغ ۷ میلیون ریال + لوح تقدیر+ شرکت در نمایشگاه و کتاب مسابقه

نفر سوم: مبلغ ۵ میلیون ریال + لوح تقدیر+ شرکت در نمایشگاه و کتاب مسابقه

بخش حرفه‌ای:

نفر اول: مبلغ ۲۰ میلیون ریال + لوح تقدیر+ شرکت در نمایشگاه و کتاب مسابقه

نفر دوم: مبلغ ۱۵ میلیون ریال + لوح تقدیر+ شرکت در نمایشگاه و کتاب مسابقه

نفر سوم: مبلغ ۱۰ میلیون ریال + لوح تقدیر+ شرکت در نمایشگاه و کتاب مسابقه

گفتنی است  به صاحبان آثار راه‌یافته به  مرحله نهایی به ازای هر فریم ۵۰۰ هزار ریال تعلق خواهد گرفت و در انتخاب مردمی نیز به تصویری که در صفحه اینستاگرام @qomparks بیشترین امتیاز را داشته باشد مبلغ ۵ میلیون ریال اهداء می‌شود.***/س