31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

همراهی شهرداری قم در حفظ مسجد تاریخی امام زین‌العابدین(ع)/هیئت‌امنای مسجد هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف کنند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم گفت: بخشی از مسجد امام زین‌العابدین (ع) تاریخی است که برای حفظ این مسجد که در مسیر خیابان جدیدالاحداث شهیدان برقعی قرار داشته هیچ مشکلی با شهرداری نداریم.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا ارجمندی در گفت‌وگو با برنامه در شهر سیمای مرکز قم گفت: بخشی از مسجد امام زین‌العابدین (ع) تاریخی بوده و در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است که برای حفظ این مسجد که در مسیر خیابان جدیدالاحداث شهیدان برقعی قرار داشته هیچ مشکلی با شهرداری نداریم.

وی با اشاره به حسینیه و بخش‌های الحاقی مسجد امام زین‌العابدین (ع) گفت: بخش‌های مستحدثه و الحاقی مسجد، مشمول قوانین میراث فرهنگی نمی‌شود و اصرار هیئت‌امنای مسجد برای حفظ آن از سوی این اداره کل پذیرفتنی نیست.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم با بیان اینکه هیچ دستگاه اجرایی موافق تأخیر در احداث خیابان شهیدان برقعی نیست، افزود: ساکنان و مجاوران مسجد بیش از هرکسی از تأخیر احداث خیابان صدمه‌دیده که امیدوار هستیم هیئت‌امنای مسجد هر چه سریع‌تر با شهرداری به توافق برسند.

وی ضمن تقدیر از خدمات شهردار قم در پاسداری از میراث فرهنگی، تصریح کرد: برنامه‌های مشترکی بین میراث فرهنگی استان و شهرداری اجراشده است که در آینده نیز این برنامه‌ها و تعاملات ادامه خواهد یافت.***