29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

تقدیر از خدمات شهرداری قم در پاسداری از میراث فرهنگی/برنامه موفق احیای بافت‌های تاریخی در قم

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم گفت: برنامه‌های مشترکی بین میراث فرهنگی استان و شهرداری قم اجراشده و یا در دست اقدام است که در این زمینه از خدمات شهرداری قم در پاسداری از میراث فرهنگی قدردانی می‌کنیم.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا ارجمندی با اشاره به پیشینه تاریخی قم اظهار داشت: بافت تاریخی قم با پیشینه هفت‌هزارساله دارای ظرفیت‌های بسیاری به لحاظ بافت تاریخی و گردشگری است.

وی با بیان اینکه همکاری مناسبی بین میراث فرهنگی استان و شهرداری قم وجود دارد، ابراز کرد: شهرداری قم رویکرد خوبی در صیانت از بافت های تاریخی دارد و در قم وفاق خوبی در این وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قم ادامه داد: برنامه‌های مشترکی بین میراث فرهنگی استان و شهرداری قم اجراشده و یا در دست اقدام است که در این زمینه از خدمات شهرداری قم در پاسداری از میراث فرهنگی قدردانی می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه در سال‌های گذشته تاکنون بسیاری از بافت‌های تاریخی قم توسط شهرداری احیا شده است تصریح کرد: گذر قلعه و شاه حمزه و بازار کهنه بخشی از آن به شمار می‌رود که میراث فرهنگی نیز امسال بر آن است تا سقف بازار کهنه را احیا کند.

ارجمندی عنوان کرد: احیای بافت‌های تاریخی در جذب سرمایه‌گذار و رشد و درآمدزایی مدیریت شهری نیز مؤثر است و دراین‌باره طرح‌های مشترکی در دست اقدام است.***/ز