29.8 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

لزوم تدوین ضوابط مشخص برای صدور مجوز بالکن ساختمان‌ها در کنار خطوط برق در قم

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم گفت: شهرسازی مناطق باید برای صدور مجوز بالکن در کنار خطوط برق فشارقوی ضوابط مشخصی داشته باشند.

به گزارش شهرنیوز، روح‌الله امرالهی امروز در هفدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات شهید باکری این شورا برگزار شد، با اشاره به مشکلات ساختمان‌های احداث‌شده در کنار خطوط فشارقوی اظهار داشت: برای کاهش حوادث ناشی از برق گرفتی نیازمند تدوین ضوابطی برای مشخص شدن حدود بالکن‌ها هستیم.

وی با درخواست از شهرداری با همکاری مناطق برای رسیدگی به این مسئله افزود: اداره شهرسازی مناطق باید برای صدور مجوز بالکن در کنار خطوط برق فشارقوی ضوابط مشخصی داشته باشند تا در صورت حادثه شهرداری مقصر شناخته نشود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: در چند سال گذشته مشکل مشابهی در بوستان‌ها وجود داشت که به کمک مناطق و تعیین ضوابط مشخص برای ایمن‌سازی بوستان‌ها، مشکل برق‌گرفتگی برای همیشه برطرف شده و بوستان‌ها ایمن شدند.

وی آسیب‌های فرد دچار برق‌گرفتگی را موردبررسی قرارداد و ابراز کرد: نمی‌توانیم بدون ضوابط مشخص و ایمن اجازه ساخت بالکن به ساختمان‌های کنار خطوط فشارقوی برق را صادر کنیم، زیرا در صورت بروز مشکل کارشناسان حوادث شهرداری را مقصر می‌داند.***/ن