29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 4

هزینه ۲۶ میلیارد ریالی برای کنترل و هدایت آب‌های سطحی منطقه ۴ شهر قم

مدیر منطقه چهار شهرداری قم از صرف بیش از 26 میلیارد ریال در راستای کنترل و هدایت آب‌های سطحی در این منطقه خبر داد.

به گزارش واحد خبر منطقه چهار شهرداری قم، مهدی اصفهانیان مقدم با اشاره به اقدامات انجام‌شده در منطقه برای کنترل و هدایت آب‌های سطحی اظهار داشت: سال گذشته با تلاش همکاران واحدهای خدمات شهری و امور زیر بنایی شهرداری منطقه چهار، اقدامات مؤثری در راستای کنترل و هدایت آب‌های سطحی انجام پذیرفت.

وی با بیان اینکه در ابتدای سال جاری نیز برنامه‌ریزی‌های منظمی برای اجرای پروژه‌های منطقه صورت گرفت ابراز کرد: به لطف خدا و تلاش همکاران و همچنین بازدیدهای میدانی از سطح منطقه، ضمن آسیب‌شناسی، تاکنون تمامی پروژه‌ها طبق زمان‌بندی و پیش‌بینی مدنظر پیش رفته است.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم از احداث بیش از ۵۰ حلقه چاه جذبی در شوارع اصلی و فرعی خبر داد و افزود: بیش از ۵۰۰ مترمکعب از انهار و کانال‌های کشاورزی موجود در سطح منطقه نیز با اعتباری بالغ‌بر ۲ میلیارد ریال لایروبی شده و همچنین تجهیزات خدمات شهری فعال در زمینه کنترل و هدایت آب‌های سطحی از قبیل پمپ‌های کف کش، تانکرهای مکنده، دستگاه جنتکس و ماشین‌آلات خدمات شهری نیز به‌روزرسانی و فعال‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: احداث کانال عرضی بلوار کریمی(خیابان خرّم) و انتقال آب‌های سطحی به خیابان فجر نیز به طول ۵۰۰ متر و هزینه ۷ میلیارد ریالی در سال جاری به اتمام رسید، همچنین ۴ میلیارد ریال هزینه بازسازی و ایجاد کانال بلوکی جهت انتقال آب‌های سطحی شهرک مهدیه و شهرک قدس و انتقال آن به بستر رودخانه گردیده است.

اصفهانیان مقدم در ادامه به احداث و نصب دریچه ذوزنقه‌ای کنترل آب‌های سطحی در مواقع بارندگی در انهار کشاورزی در کوچه ۳۷ بلوار غدیر اشاره کرد و گفت: عدم پیش‌بینی و یا اجرای ناقص شبکه دفع و کنترل آب‌های سطحی هزینه‌های گزافی را در پی دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به بارش‌های اخیر، به لطف خدا و تلاش بی‌وقفه همکاران خدوم خدمات شهری و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، هیچ‌گونه خسارتی ناشی از آب‌گرفتگی و بارندگی‌های روزهای گذشته در منطقه شاهد نبودیم.

مدیر منطقه چهار شهرداری قم در خاتمه با تشکر از شهروندانی که با رعایت نکات بهداشتی کمک شایانی به شهرداری در خدمات‌رسانی بهتر می‌کنند یادآور شد: بیشترین عامل در آب‌گرفتگی معابر، عوامل انسانی است که این امر با همکاری شهروندان محترم به‌خوبی قابل‌کنترل است.***