37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

پیشرفت بیش از ۶۰ درصدی پروژه تونل بلوار جمهوری اسلامی/آمادگی برای سرعت بخشیدن به پروژه با پایان یافتن تملکات

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم از پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصدی تونل بلوار جمهوری اسلامی خبر داد و گفت: امیدواریم تا پایان سال شاهد بهره‌برداری از این پروژه باشیم اما زمان اتمام پروژه بسیار به تکمیل تملکات مسیر بستگی دارد.

عباس حلوایی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، به پروژه‌های شاخص در شهر اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از پروژه‌های شاخص و در حال اجرا، تونل میدان امام حسین(ع) در بلوار جمهوری اسلامی و حدفاصل میدان امام حسین (ع) بوده که تا بلوار یادگار امام(ره) ادامه خواهد داشت.

وی پیشرفت فیزیکی پروژه را بیش از ۶۰ درصد اعلام کرد و افزود: در حال حاضر پروژه در مرحله نازک‌کاری، دیواره سازی و خاک‌برداری برای زیرسازی و روسازی روی عرشه و همچنین ادامه تملکات است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم هزینه این پروژه را تا امروز ۱۵۰میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: دو ماه بعد از تکمیل تملکات مسیر، پروژه به بهره‌برداری رسیده و تا امروز ۱۵۰ میلیارد تومان برای این پروژه شاخص شهری هزینه شده است.

وی هزینه نهایی پروژه را عددی بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد تومان دانست و تصریح کرد: هزینه تجمیعی این پروژه عددی بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد تومان خواهد بود که با توجه به اجرای پروژه درون بافت، شهرداری هزینه زیادی برای جابه‌جایی تأسیسات کرده است.

حلوایی‌زاده ادامه داد: در این پروژه باوجود همکاری همه دستگاه‌های خدمات رسان، تأسیساتی مانند دو خط مسیر فاضلاب، آب شیرین و آب شرب اصلی، روشنایی و برق فشارقوی و ضعیف با هزینه‌های سنگینی برای شهرداری، جابه‌جاشده است.

وی با ابراز امیدواری برای پایان پروژه تونل امام حسین(ع) تا پایان سال خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان سال شاهد بهره‌برداری از این پروژه باشیم اما زمان اتمام پروژه بسیار به تکمیل تملکات مسیر بستگی دارد.***/ن