36 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

فرهنگسرای مجازی قم به‌زودی راه‌اندازی می‌شود/ سرای شهر فرصتی برای فعالیت تمام فعالان فرهنگی

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم از راه‌اندازی فرهنگسرای مجازی خبر داد و گفت: این فرهنگسرا به‌زودی افتتاح و به ارائه خدمات فرهنگی می‌پردازد.

ابوالقاسم مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با بیان اینکه یکی از نیازهای اساسی شهر قم ارائه خدمات فرهنگی در بستر فضای مجازی است، اظهار داشت: ارائه برنامه‌های فرهنگی در بستر فضای مجازی به‌عنوان یکی از کمبودهای جدی و حلقه‌های مفقوده شهر، یک ضرورت است.

وی خاطرنشان کرد: با تمهید صورت گرفته، نیازمندی‌هایی که امکان ارائه خدمات در بستر فضای مجازی در شهر را داشته احصا و مجموعه مشکلاتی که در سراهای محل و فرهنگسراها بود نیز برطرف و فرآیند انجام امور نیز اتوماسیونی شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم با تأکید بر اینکه در این راستا مجموعه فرهنگسرای مجازی شهر قم با عنوان سرای شهر به‌زودی راه‌اندازی می‌شود گفت: بدین‌وسیله در آن فضای حقیقی سرای محل به‌صورت اتوماسیونی دنبال می‌شود تا شهروندان بتوانند در دوره‌ها و کلاس‌های مجموعه سراهای محل از منزل ثبت‌نام کنند.

وی یادآور شد: در این فرهنگسرا نیز دسترسی فعالان فرهنگی و شهروندان به محصولات فرهنگ شهروندی، فیلم‌ها، کلیپ‌های مختلف و آشنایی با تورها و فضای عمومی شهر نیز پیش‌بینی‌شده است.

مقیمی با اشاره به اینکه امکان ارائه خدمات به تورهای مجازی اماکن مختلف شهر قم در این فرهنگسرای مجازی وجود دارد ابراز کرد: همچنین تمام گروه‌های فعال فرهنگی می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند.***/س