37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

همزمان با هفته کتاب و کتاب‌خوانی؛ثبت‌نام رایگان کتابخانه تخصصی علوم باغبانی و فضای سبز

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به آغاز هفته کتاب و کتاب‌خوانی گفت: شهروندان قمی می‌توانند به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی با مراجعه به کتابخانه تخصصی علوم باغبانی و فضای سبز به‌صورت رایگان ثبت‌نام کرده و از تمام امکانات آن بهره‌مند شوند.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به تلاش‌های این سازمان در جهت ارتقاء فرهنگ شهروندی اظهار داشت: یکی از راه‌های افزایش سرانه فضای سبز شهری آموزش‌های لازم به شهروندان با ایجاد کتابخانه‌های تخصصی در علوم باغبانی و فضای سبز است.
وی یکی از اقدامات سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم را برای ارتقاء فرهنگ شهروندی تأسیس کتابخانه تخصصی علوم باغبانی و فضای سبز و مرکز ارتباطات مردمی در بوستان کودک دانست و گفت: در حال حاضر بیش از ٣٠٠٠ کتاب در این مرکز موجود است که تمام مباحث زیست‌محیطی و علوم مربوط به باغبانی و فضای سبز در همه سنین و مقاطع تحصیلی تا کارشناسی ارشد و دکتری را پوشش می‌دهد.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم ابراز کرد: ازجمله اقدامات انجام‌شده در این کتابخانه می‌توان به برگزاری کارگاه‌های آموزشی شامل خاک مناسب گلدان، نحوه صحیح تعویض گلدان، کاشت سبزی‌کاری در گلدان و باغچه ویژه، ساخت تراریوم، مسابقه نقاشی، قصه‌گویی برای کودکان، معرفی کتاب توسط کودکان، معرفی کتاب‌های تخصصی در حوزه کشاورزی و… در صفحه رسمی کتابخانه اشاره کرد.
جوادیان با اشاره به آغاز هفته کتاب‌خوانی گفت: شهروندان محترم قمی می‌توانند به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی با مراجعه به این مرکز به‌صورت رایگان ثبت‌نام کرده و از تمام امکانات آن بهره‌مند شوند.
لازم به ذکراست این کتابخانه در بوستان کودک در میدان بسیج واقع‌شده است و شهروندان می‌توانند با شماره تلفن ٣٧٨٣٨٠٨٩ با این مرکز در ارتباط باشند.**