35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

مراسم بزرگداشت شهید فخری زاده در قم برگزار می‌شود/تقدیر از شورا و شهرداری قم در گرامیداشت شهید فخری زاده

برادر شهيد فخری زاده دانشمند هسته‌ای دفاعی كشورمان از برگزاري محافل يادبود اين شهيد والامقام در مساجد قم به همت شهرداری و شورای شهر قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سعید فخری زاده در گردهمایی «محراب شهر» که در آستانه رحلت شهادت گونه حضرت معصومه(س) در سالن رضوان شهرداری قم برگزار شد، ضمن تقدیر از شورای اسلامی شهر و شهرداری قم در خصوص گرامیداشت یاد و خاطره شهید محسن فخری زاده اظهار کرد: در هشت سال دفاع مقدس یکی از پایگاه‌هایی که جبهه را تأمین می‌کرد مسجد بود و خط مقدم پشتش به مسجد گرم بود.

وی با بیان اینکه در جنگ‌های آینده خط مقدم نخواهیم داشت و بهترین سربازان ما دانشمندان ما خواهند بود تصریح کرد: به‌عنوان عضوی از جامعه علمی کشور اعتقاد دارم که برای بزرگداشت دانشمندان شهیدمان باید هر چه در توان داریم انجام دهیم تا ارزش کارشان برای نسل دانش‌آموز و دانشجوی کشور روشن‌شده و بدانند اگر در مسیر جهاد علمی به شهادت برسند مردم قدردان آن‌ها خواهند بود.

برادر شهید فخری زاده با اشاره به برگزاری مراسم یادبود این شهید والامقام در روز هفتم آذر خاطرنشان کرد: مساجد با اهتمام بهتر و بیشتری به مراسم سالگرد شهید فخری زاده نگاه کنند تا از این طریق به اسرائیل، آمریکا و دشمنان نظام مقدسمان ثابت کنیم که قدردان شهدایمان هستیم و نمی‌گذاریم جای آن‌ها خالی بماند.***/ع