31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

اجرای طرح محله محوری در ۱۱۲ مسجد و محله قم/ هم‌افزایی شهرداری قم و سپاه برای حل مشکلات مردم

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قم گفت: طرح محله محوری مأموریت برون‌سازمانی سپاه و بسيج برای خدمت‌رسانی به مردم و پاسداری از اسلام و انقلاب با رفع مشكلات مردم است.

به گزارش شهرنیوز، سرهنگ امیر جعفری در گردهمایی «محراب شهر» که در آستانه رحلت شهادت گونه حضرت معصومه(س) در سالن رضوان شهرداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه یکی از اتفاقات خوبی که در مجموعه بسیج و سپاه رقم خورده توجه به محله محوری است، اظهار کرد: سردار شاهچراغی فرمانده سابق سپاه استان با تجارب گذشته این بحث را مطرح کردند و با همکاری معاون هماهنگ‌کننده سپاه، طرح محله محوری با تعداد کمی از محلات آغاز و با شیوع کرونا در تمام شهر گسترش پیدا کرد.

وی با تأکید بر اینکه در سطح شهر قم ۹۲ و در پردیسان ۲۰ محله معرفی‌شده‌اند ابزار کرد: در این طرح به مأموریت برون‌سازمانی سپاه و بسیج که خدمت‌رسانی به مردم برای پاسداری از اسلام بوده پرداخته‌شده و اگر بخواهیم واقعاً به اسلام و انقلاب کمک کنیم باید در محله‌ها مشکلات مردم را پیدا کرده و درصدد رفع آن باشیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قم با بیان اینکه قم کانون و قلب تپنده انقلاب است، گفت: هدایت این انقلاب عظیم از قم آغازشده و برای زمینه‌سازی ظهور نیز الگوسازی شهری اسلامی و منتظر الزامی است که قم بهترین شهر برای این کار است.

وی با اشاره به اینکه در طرح محله محوری به تمام وجوه محله ازجمله محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی، تحکیم بنیان خانواده‌ها، ترویج سبک زندگی اسلامی، پیشگیری از اعتیاد و حمایت از خانواده زندانیان می‌پردازیم، خاطرنشان کرد: شهرداری، سپاه و بسیج با کمک مدیران محله و مردم باید کمک کنند تا از بار مشکلات مردم بکاهند و باید ثابت کنیم نظام اسلامی نظامی کارآمد است و اگر از ظرفیت بسیج استفاده شود مشکل حل‌نشده‌ای نخواهیم داشت.***/ع