39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام شهردار قم به مناسبت وفات حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها

شهردار قم با صدور پیامی فرا رسیدن دهم ربیع‌الثانی سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها را تسلیت گفت.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد با صدور پیامی فرا رسیدن دهم ربیع‌الثانی سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها را تسلیت گفت.

متن پیام شهردار قم به این شرح است:

در دهم ربیع الثانی قم معراجی برای عروج روح ملکوتی حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام گردید. کریمه‌ی اهل بیت هدیه‌ای الهی و برکتی سرشار از رحمت است و وجود پرخیرشان چه در زمان حیات و چه با آسمانی شدن‌شان منشأ برکات عظیمی درتحولات فرهنگ و تمدن گردید. تبارشناسی این پرورش یافته مکتب کرامت مدال افتخاری بر تارک تاریخ است و این وجود ذی‌جود تعلق به مسلمانان و حتی شیعیان ندارد و در زیارت نامه ایشان به تمامی انبیاء از آدم تا خاتم سلام و عرض ارادت می‌شود.
فترت از ولایت، هجرت را برای مجاورت رقم زد اما در ادامه مسیر شرایط به‌گونه‌ای پیش آمد که قم توفیق میزبانی این میهمان سرافراز را پیدا کرد و بیت النور، کوه طوری برای مناجات شد و نواهای ملکوتی این معتکف کوی دوست، بیمه‌ی عمری برای هدایت نسل‌ها گردید و با آمد و شد مراجع، علماء و بزرگان محافل علمی رونق گرفت و از نورانیت وجود مطهر این آینه امامت، هدایت مسیر روشن یافت و علم و دانش بر سکوی اجتهاد جای گرفت.
این بانوی مجلله همانند حضرت زینب سلام الله علی‌ها پیام مظلومیت و غربت برادر گرامیشان را به مردم مؤمن و مسلمان رسانید و چشمان پرفروغ خواهر قبل از روشن شدن به جمال نورانی برادر، غروب نمود و ابرغم و اندوه بر دل‌های شیعیان سایه انداخت.
با آسمانی شدن بزرگانی همچون این امامزاده واجب التکریم می‌توان با زیارت، توسل جست و تطهیر نفس، کسب فیض و جلب توفیق را استدعا نمود و وساطت را به نظاره نشست و به استناد «اَشْهَدُ اَنَّکَ تَشْهَدُ مَقامیَ اَشْهَدُ اَنَّکَ تَسْمَعُ کَلامِیَ اَشْهَدُ اَنَّکَ تَرُّدُ سَلامی» می‌توان به خوبی به این تعامل و ارتباط شهادت داد.
با عقلانیت حاکم بر گفتار و رفتار این بزرگ بانو، حقانیت و بصیرت موج می‌زند و نیاز جامعه‌ی امروز ما و نسل جوان، شناخت و بازفهمی واقعیات زندگی اهل‌بیت علیهم السلام است و دانش باید به بینش تبدیل شود تا به مقام حکمت نائل گردد اما در ساحل دریای معرفت مضجع شریفشان، دجله‌ی نعمت و فرات حکمت جاریست و تشنه کامان به خوشه چینی از این برکات نائل می‌گردند.
بی‌شک افق مهرشان چنان با کرامت است که با فصل از طواف هفتم حرم شریف شان، توفیق وصل الطاف هشتم برادر عظیم‌الشان‌شان حاصل خواهد گشت.
اینجانب سالروز رحلت شهادت گونه این بانوی افتخار آفرین را به ثامن الحجج مولانا علی ابن موسی الرضا علیه آلاف التحیۀ و الثناء، امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، مقام معظم رهبری مدظله العالی، مراجع بزرگوار تقلید، علماء، حوزه‌های علمیه، زائران و مجاوران تسلیت گفته و ازخداوند سبحان خوشه چینی از خرمن با برکت این سلاله‌ی پاک را که معراجی برای رسیدن به حقیقت نور علم توحیدی است مسالت دارم و ان شاءالله به برکت این فراز زیبای «یا فاطِمهُ اشْفَعی لی فِی الْجَنَهِ فَاِنَ لَکِ عِنْدَ اللهِ شَأْناً مِنَ الشَأْنِ» شاهد توفیق مضاعف‌شان در دنیا و شفاعت‌شان در آخرت باشیم.

سید مرتضی سقائیان‌نژاد

شهردار قم