31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

آخرین وضعیت احداث ۳ پارکینگ منطقه ۳ شهرداری قم/آغاز احداث پارکینگ طبقانی خیابان امام خمینی(ره) اوایل سال آینده

مدير منطقه سه شهرداری قم آخرين وضعيت احداث پارکینگ‌های طبقانی اين منطقه را تشريح كرد و گفت: 27 لکه پارکینگ در منطقه سه وجود دارد كه سه‌نقطه در اولویت قرار گرفته است.

به گزارش شهرنیوز، مهرداد روحانی وزیری با اشاره به حوزه جغرافیایی منطقه ۳ اظهار داشت: این منطقه دارای ۲۳۰۰ هکتار مساحت است و حدفاصل میدان سعیدی و هم‌مرز با منطقه هفت قرار دارد، از سمت دیگر تا میدان شهید اوسطی و بهشت معصومه(س)، در بخشی به محدوده به راه‌آهن و هم‌مرز با منطقه ۶ در انتهای مدرس و کارگر و از سمت دیگر به کمربندی امام علی(ع)، جاده کوه سفید و میدان شهدای ۷۲ تن منتهی می‌شود.

به گفته مدیر منطقه سه شهرداری قم، بیشترین مشکلات منطقه مربوط به پارکینگ در خیابان امام خمینی(ره) به‌عنوان خیابان اصلی و قدیمی و همچنین دیگر تقاطع‌هاست.

وی در مورد اهمیت اجرای پارکینگ در منطقه عنوان کرد: ۲۷ لکه پارکینگ در منطقه سه وجود دارد که در جلساتی که با سازمان ترافیک و معاون حمل‌ونقل برگزارشده سه‌نقطه در اولویت قرار گرفته است.

روحانی وزیری با بیان اینکه این سه لکه پارکینگ شامل کوچه ۲۷ امام روبروی خیابان کیوانفر، کوچه ۲۲ خیابان هفت‌تیر و نیز کوچه ۱۳ خیابان کیوانفر است افزود: تملک گاراژی به مساحت دو هزار و ۲۵۰ مترمربع در خیابان امام روبروی اداره مالیات در جهت احداث پارکینگ در دستور کار بوده که با معضلات زیادی همراه بود که با همکاری منطقه ۷ تملکات انجام شد و در حال طراحی برای پارکینگ طبقاتی است.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری در زمینه اجرای پروژه مشاور گرفته و ۴ برنامه ارائه‌شده تا بتوان مشکل ترافیک منطقه را رفع کرد؛ بنا بر اعلام مشاور در حدود ۷۰۰ پارکینگ تأمین‌شده که با برنامه‌ای که شرکت داده ۴۵۰ پارکینگ تأمین می‌شود.

مدیر منطقه سه شهرداری قم تصریح کرد: این پروژه در مرحله طراحی قرار داشته و در چند روز اخیر آزمایش مکانیک خاک انجام‌شده و برای مراحل طراحی و محاسبات آماده است که اوایل سال آینده قرارداد مشارکتی احداث انجام‌شده و در سال ۱۴۰۱ احداث آن آغاز می‌شود.

وی همچنین در مورد توسعه پارکینگ عنوان کرد: در کوچه ۲۷ تملکات خوبی انجام‌شده و امید است تا سال ۱۴۰۱ تملکات به اتمام برسد؛ در مجموع از ۱۳ ملک، ۶ مورد خریداری‌شده و دو مورد در دست خرید است.

روحانی وزیری یادآور شد: در کوچه ۲۲ خیابان هفت‌تیر نیز یک مورد تملک داشتیم که به مساحت ۸۵۰ متر در سال قبل به تملک رسید که قطعاً با اجرای پارکینگ طبقاتی مشکل کمبود پارکینگ تا حدودی حل خواهد شد.***/ز