35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

آمادگی شورای اسلامی شهر قم برای استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران در توسعه فضای سبز

نائب رئيس شورای اسلامی شهر قم گفت: شورای شهر قم آمادگی دارد تا با در اختیار قرار دادن فضا و ایده از ظرفیت سرمایه‌گذاران داخل و خارج از استانی برای توسعه، بهره‌برداری و نگهداری سرانه‌های سبز بهره بگیرد.

به گزارش شهرنیوز،‌ محمود مسگری موقعیت اقلیمی گرم و خشک و کویری قم را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: با توجه به موقعیت شهر مقدس قم، لازم است تا نسبت به توسعه و تکمیل کمربند سبز قم و فضای سبز در داخل حریم شهری توجه لازم شود.

وی توسعه سرانه‌های سبز طی سال‌های اخیر را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: هم‌اکنون شهر مقدس قم از نظر توسعه و کاشت سرانه‌های سبز به بیش از ۲۰ مترمربع رسیده است و مسئله‌ای که امروز مورد توجه باید باشد، استانداردسازی این فضاها و در دسترس قرار دادن آن برای استفاده عموم شهروندان است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به‌ضرورت استانداردسازی بیشتر فضاهای سبز قم اضافه کرد: در این راستا باید سه مسئله ‌ایمنی، دسترسی و تنوع گونه‌های گیاهی مورد توجه مدیران شهری قرار بگیرد.

وی با تأکید بر رویکرد علمی به توسعه فضای سبز و مصرف بهینه آب در نگهداری، گفت: کمبود منابع آبی یکی از چالش‌های اساسی شهر قم است و لازم بوده تا در توسعه و نگهداری این سرانه‌ها توجه لازم به این مسئله صورت بگیرد.

مسگری با اشاره به رویکرد شورای شهر قم در عدالت توزیعی در احداث سرانه‌های سبز در شهر، ابراز کرد: گسترش و پوشش فضای سبز در تمام محلات و نقاط قم باید به‌صورت عادلانه انجام بگیرد و کمبود این سرانه‌ها در برخی محلات جبران شود.

وی خاطرنشان کرد: در کاشت و توسعه فضای سبز در قم در کنار تنوع گونه‌های گیاهی و اولویت‌دهی به درختان مثمر، باید میزان مصرف آب آن‌ها نیز به دلیل شرایط اقلیمی این شهر مورد توجه قرار بگیرد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: شورای شهر قم آمادگی دارد تا با در اختیار قرار دادن فضا و ایده از ظرفیت سرمایه‌گذاران داخل و خارج از استانی برای توسعه، بهره‌برداری و نگهداری سرانه‌های سبز بهره بگیرد.

به گفته وی، مسئله فضای سبز یک کار علمی و فرابخشی است و برای توسعه سرانه‌های فضای سبز قم از نظر کیفی و کمی لازم است تا دستگاه‌های دیگر نیز پای کار بیایند.***/ش