31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

به مناسبت”روز قم”؛مردان بلندقامت به یاری ارتقای فرهنگ راهنمایی و رانندگی آمدند

اجرای نمایش‌های خیابانی مردان بلندقامت با هدف اشاعه و ارتقای اخلاق شهروندی در حوزه فرهنگ راهنمایی و رانندگی در ادامه ویژه‌برنامه‌های روز قم، در حال برگزاری است.

به گزارش شهرنیوز، ارتقای فرهنگ شهروندی در ابعاد مختلف از اهداف روز قم است و در بین قالب‌های مختلف هنری، نمایش‌های خیابانی با توجه به جذابیت و عینیت داشتن اجرای مردان بلندقامت توسط شهروندان دارای اثرگذاری بیشتری است.

شهرداری قم به همین منظور، نمایش‌های خیابانی مردان بلندقامت را با هدف ترویج فرهنگ شهروندی در حوزه قوانین راهنمایی و رانندگی از ابتدای آبان ماه جاری در دستور کار خود قرار داده است.

در قالب این نمایش‌های خیابانی مباحث و موضوعات مهمی مانند توقف در پشت چراغ‌قرمز، بستن کمربند ایمنی، توجه به ایستادن خودروها در پشت خط عابر پیاده، تذکر نسبت به عدم استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، رعایت سرعت ایمن، جلوگیری از عجله و شتاب‌زدگی در زمان رانندگی توسط مردان بلندقامت در اشکال مختلف هنری به شهروندان منتقل می‌شود.

طراحی و کارگردانی نمایش‌های خیابانی با هدف گرامیداشت روز قم با مصطفی فرخی یزدی است و بازیگران خوش‌ذوقی مانند محمدرضا روشنایی، معین حیدری، محمدرضا عمویی و محمدجواد زیادی در آن نقش‌آفرینی می‌کنند.

طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده، نمایش‌های خیابانی مردان بلندقامت در بیش از ۳۰ نقطه و تقاطع شهری قم از ابتدای آبان ماه جاری در حال برگزاری است و تداوم اجرای این قبیل برنامه‌ها در بهبود و توسعه فرهنگ شهروندی می‌تواند بسیار مفید باشد.

شایان‌ذکر است: این کار خیابانی با حضور هنرمندان انجمن نمایشی استان و با همکاری سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم برگزار می‌شود.***/ش