25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

آیین رونمایی از کتاب «چهارمردان، خیابان انقلاب» در قم برگزار شد

نخستین کتاب تاریخ شفاهی شهر قم با عنوان «چهارمردان، خیابان انقلاب» به همت سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری به مناسب "روز قم" رونمایی شد.

به گزارش شهرنیوز، مراسم رونمایی از نخستین کتاب تاریخ شفاهی شهر قم با عنوان «چهارمردان، خیابان انقلاب» به همت سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری و با حضور جمعی از اعضای شورای شهر و شهرداری قم و مردم انقلابی محله چهارمردان در مسجد چهارمردان برگزار شد.
مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم در این مراسم با اشاره به اینکه باید با تولید آثار هنری در خصوص تاریخ قم هویت اصیل این شهر را به مردم به‌ویژه نسل جوان معرفی کنیم، تولید کتاب‌های تاریخ شفاهی را یکی از اقدامات سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم برای تحقق این امر برشمرد.
ابوالقاسم مقیمی با اشاره به نگارش کتاب تاریخ شفاهی چهارمردان گفت: گردآوری تاریخ شفاهی چهار محله قدیمی دیگر قم ازجمله باغ پنبه، خیابان ارم، خیابان یخچال قاضی نیز تا پایان سال در دستور کار قرار دارد که پس از چاپ به‌صورت کتاب در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
در پایان این جلسه کتاب چهارمردان، خیابان انقلاب با حضور اعضای شورای شهر، خانواده معظم شهدا و جمعی از همشهریان محله چهارمردان رونمایی شد.
این کتاب به قلم دکتر حسن قریشی به رشته تحریر درآمده و به چاپ رسیده است که در این جلسه لوح تقدیری از طرف هیئت‌امنای مسجد چهارمردان و سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم به وی اهدا شد.
در این کتاب ۲۸۰صفحه‌ای به موضوعاتی مانند علت نام‌گذاری خیابان، اتفاقات و رویداد‌های محله چهارمردان، معرفی بزرگان و شهدا مسجد، آیین‌ها و سنت‌ها و مراکز تاریخی و فرهنگی خیابان انقلاب پرداخته‌شده که می‌تواند منبع علمی از تاریخ محله چهارمردان برای محققان و پژوهشگران باشد.***/ع