33.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

فضای سبز خانگی در سبد خانوار شهروندان قمی توسعه یافته است

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم از توسعه فضای سبز خانگی در سبد خانوار شهروندان قمی به عنوان یک اقدام بسیار مهم یاد کرد.

ابوالقاسم مقیمی روز پنجشنبه در آیین پویش ملی درخت دوستی بنشانیم در سالن رضوان شهرداری قم، افزود: مجموعه بدنه شهرداری قم اهتمام ویژه‌ای بر پرورش فضای سبز و گل و گیاه دارد و در زمان شورای اول شهر قم سرانه فضای سبز شهری کمتر از یک متر مربع بود.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم ادامه داد: اهتمام سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم بر فرهنگ سازی نسبت به نگهداری فضای سبز خانگی و توسعه درخت کاری در مجتمع‌های فرهنگی امر بسیار ارزشمندی است.
مقیمی ادامه داد: توسعه فضای سبز خانگی، فرهنگ کتاب و کتابخوانی، از مباحثی است که باید تلاش کنیم بیش از گذشته در سبد خانوار هزینه شود. توسعه سبد خانوار در حوزه فرهنگی با کاهش هزینه خانوار در حوزه دارو و درمان و غیره همراه خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم در حوزه ارتقای فرهنگ شهروندی در نگهداری از فضای سبز شهری آماده هر نوع تعامل و همکاری با سازمان پارک‌ها و فضای سبز است.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری قم ادامه داد: با ارتقای فرهنگ شهروندی قم طی سالهای اخیر شهروندان نسبت به از بین رفتن لکه‌های فضای سبز بسیار حساس شده‌اند.***