37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

۵ هتل پنج ستاره در قم احداث می‌شود/خسارت بالای سرمایه‌گذاری باغ پرندگان به علت عدم بازگشایی

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم از طرح‌های سرمایه‌گذاری برای احداث 5 هتل 5 ستاره در شهر قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، محسن محرری امروز در چهاردهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری این شورا، با اشاره به لایحه اخذ مجوز پرداخت حقوق معوقه کارکنان مجموعه باغ پرندگان اظهار داشت: متأسفانه شرایط راه‌اندازی این مجموعه فراهم نشده و سرمایه‌گذار آن با خسارت‌های شدیدی روبه‌رو شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: این مجموعه تفریحی و گردشگری قم تاکنون با مشکلات زیادی همراه شده و می‌توان معوقات کنونی آن را در قالب تهاتر جبران کرد.

وی با اشاره به اخذ مجوز قرارداد با موضوع مشارکت در احداث بلوک ۲sw در بلوار پیامبر اعظم(ص) گفت: طبق برنامه‌ریزی شورای شهر و شهرداری قم، پروژه‌های سرمایه‌گذاری در این محدوده بیشتر به سمت کاربری‌های اقامتی سوق پیداکرده است.

محرری اذعان کرد: فاصله شهر قم در فضاهای اقامتی در مقایسه بین وضع موجود تا وضع مطلوب بسیار زیاد است و در صورت پایان محدودیت‌های کرونایی این شهر هم چنان با مشکلات زیرساختی در این خصوص روبه‌رو خواهد بود.

عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: هم‌اکنون ۱۱ هزار تخت اقامتی در قم وجود دارد که بخش مهمی از آن‌ها مربوط به خانه مسافرهاست و هتل ۵ ستاره نیز در قم وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: ۲ هتل ۵ ستاره در ۷۵ متری عمار یاسر، بلوار امین و ۳ مورد در پیامبر اعظم(ص) در حال احداث است.***ش