36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

نرم‌افزارهای نشاط، امیدآفرینی و مدیریت فرهنگ شهروندی تولید شود

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم بر لزوم توليد نرم‌افزارهای نشاط، امیدآفرینی و مدیریت فرهنگ شهروندی تأکید كرد.

به گزارش شهرنیوز، مصطفی ملایی با اشاره به برگزاری رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج، اظهار داشت: اتفاق بسیار خوبی است که دقیقاً در روز ۱۳ آبان و روز استکبارستیزی و روز دانش‌آموز، رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج برگزارشده است.

وی با بیان اینکه یکی از اتفاقات بسیار مهمی که می‌تواند در حوزه تحول و رشد در جامعه رخ دهد مسائل دانش‌بنیان است افزود: حضرت آقا وقتی مسئله اقتصاد مقاومتی را بیان کردند یکی از ابعاد ذیل اقتصاد مقاومتی را اقتصاد دانش‌بنیان دانستند؛ اقتصاد دانش‌بنیان یعنی نخبگان و افراد صاحب ایده و صاحب‌فکر در رفع مسائل و مشکلات جامعه و ایجاد درآمد و پرداختن به اقتصاد جامعه مشارکت‌کننده که رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج یک پیوند بین فضای دانش‌بنیان، بسیج، نخبگان و افراد صاحب ایده و جوان با بازار مصرف است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: به‌عنوان کسی که بالای دو دهه در حوزه‌های خلاقیت و کارآفرینی و نوآوری و دانش‌بنیان فعالیت کرده و به این باور رسیده‌ام که یکی از اولویت‌های مهم پرداختن به صنایع فرهنگی و اقتصاد دانش‌بنیان است که این رویداد می‌تواند این موضوعات را پوشش دهد.

وی با تأکید بر اینکه ۶ رویکرد را در کمیسیون فرهنگی شاخص قرار داده‌ایم که یکی از رویکردها اولویت صنایع فرهنگی است، اضافه کرد: صنایع فرهنگی یعنی اینکه ما بتوانیم مفاهیم ارزشی و مهم را در بستر انیمیشن و گرافیک و در بستر هنر و صنایع و هنری ببریم که در رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج این مسئله در حال رخ دادن است.

ملایی ادامه داد: در خصوص مسائلی مانند نشاط و امیدآفرینی و مدیریت فرهنگ شهروندی شرکت‌کنندگان برای آن‌ها انیمیشن و در نرم‌افزار تولید می‌کنند که یک نیاز و اولویت است، و جا دارد از بانیان اجرای این برنامه قدردانی کنیم.****